От же ж блін. Вчені знайшли переваги лайки на роботі

18 грудня 2019, 12:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами психолога Річарда Стівенса, нецензурна лексика на роботі об'єднує співробітників і може поліпшити відносини в колективі.

Дослідження показують, що ми схильні лаятися приблизно від 0,5 до 0,7% часу, що може становити десятки лайок на день, в залежності від того, скільки ви говорите.

Подібна лексика може змусити вас здаватися погано освіченими, грубими і ненадійними. Але це може мати деякі несподівані переваги: від того, щоб зробити нас більш переконливими, до того щоб допомогти полегшити біль.

Відео дня

За словами Річарда Стівенса, психолога і автора книги «Чорна вівця: приховані переваги поганої поведінки», під час сварки мозок використовується не так, як при звичайній розмові. У той час як за мову відповідає скоріше кора в лівій півкулі мозку, лайка може бути пов’язана з більш рудиментарною, старішою областю мозку.

«Люди з афазією зазвичай мають пошкодження в лівій півкулі і часто відчувають труднощі з мовленням. Але є багато зареєстрованих випадків, коли люди з афазією можуть більш вільно використовувати стереотипні вирази, тобто вони можуть співати пісні або вільно лаятися. Дослідження показують, що лайка пов’язана з більш глибокою структурою мозку — базальними гангліями», — говорить Стівенс.

За словами дослідників, лайка може збільшити частоту серцевих скорочень. Але недавнє дослідження також показує, що є кілька прихованих переваг лайок.

Самим очевидною перевагою є ефективне спілкування. Матюкаючись, ми не тільки повідомляємо значення пропозиції, але також і нашу емоційну реакцію на значення. Це також дозволяє нам виражати гнів, огиду або біль або вказувати кому-небудь на необхідність відступити, не вдаючись до фізичного насильства.

У серії досліджень Стівенс і його колеги показали, як лайка може підвищити терпимість до болю. Студенти, які повторювали лайки, могли тримати руку в відрі з крижаною водою довше, ніж ті, хто виголошував нейтральне слово.

Цікаво, що, всупереч поширеній думці, лайка може бути своєрідною формою ввічливості. Наприклад, дослідження, проведене в Новій Зеландії, вивчало взаємодія співробітників і використання «терміна fuck» командою робочих на миловарному заводі. Дослідники з Університету Вікторії у Веллінгтоні виявили, що, хоча робочі регулярно сварилися один з одним, вони менше лаялися з колегами з інших команд.

Вони прийшли до висновку, що в контексті роботи слово «fuck» асоціювалося з висловленням солідарності та використовувалося для того, щоб зв’язати членів команди, послабити напруженість і зрівняти членів з різними рівнями влади і відповідальності.

Недавні дослідження також в значній мірі спростували припущення про те, що лайка — це обов’язково функція нижчого класу або нестачі освіти і швидкості мови. Тімоті Джей і його колеги виявили, що схильність до лайки в цілому корелює з побіжністю мови і не є результатом нестачі словникового запасу.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X