Перевірка на вошивість. Вчені визначили, які чоловіки більш привабливі для жінок

15 січня 2020, 16:39
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дослідники з Австралії виявили зв’язок між привабливістю чоловіків з бородами і відразою до комах.

У новій роботі вчені показали, що дуже мужні обличчя і особи з бородами оцінювалися як більш привабливі, ніж жіночі або чисто виголені чоловічі обличчя.

Дослідники з Квінслендського університету в Австралії поговорили з жінками у віці від 18 до 70 років. Під час цього опитування їм надавали 30 знімків трьох різних чоловіків. Кожна особа фотографувалось з повноцінною бородою або повністю поголеним, а потім обличчя піддавалося фотографічної ретуші для того, щоб знайти фемінні або маскулінні риси. До маскулінних відносилися широкі кістки щік, потужна щелепа.

Відео дня

Як показала робота, бородаті чоловіки користуються більшою популярністю у жінок. Але з’ясувалося, що жінка, яка відчуває сильну відразу до бліх, вошів або інших комах, може знайти чоловіків з бородою набагато менш привабливими.

Природа запрограмувала нас залучати партнерів, які демонструють чоловічі і жіночі якості для розмноження. Для чоловіка це пов’язано з тестостероном — такі чоловіки більш високі, з великими м’язами і більш довгим волоссям на обличчі.

Але нове дослідження показало, що жінки з більш високим рівнем відрази до паразитів і інших хвороботворних організмів з більшою ймовірністю вважають бороду чоловіка непривабливою.

З точки зору теорії еволюції це також може мати сенс. Вважається, що у людей з’явилося менше волосся на нашому тілі, почасти тому, що це зменшило ризик розмноження хвороботворних паразитів.

Проте, деякі інші дослідження в цій області збивають з пантелику: дослідження показали, що, якщо жінка виросла з бородатим батьком, вони з більшою ймовірністю знайдуть бороди привабливими; жінкам, які мають нинішні відносини з чоловіками з волоссям на обличчі, також, як правило, подобається це більше.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X