Вісім несподіваних ознак того, що вам не вистачає вітамінів

6 травня 2021, 08:07
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Організм не має прямих способів оповістити вас про брак вітамінів. А ось непрямих ознак авітамінозу може бути забагато.

Заправитися, долити мастила, гальмової рідини й антифризу, а ще шини трохи підкачати — датчики, якими обладнані сучасні авта, допомагають нам не забувати про речі, необхідні для його функціонування.

Відео дня

Як готувати по-новому корисні для здоров’я страви зі старих, добре відомих продуктів з полиць супермаркетів — в подкасті на Радіо НВ:

На жаль, Homo sapiens природа такими датчиками не оснастила, і про те, що нашому тілу бракує якихось вітамінів чи мікроелементів, ми можемо довго навіть не здогадуватися.

Насправді ж організм активно сигналізує нам про проблему, але ми не завжди вміємо правильно витлумачити його підказки.

Хронічне відчуття втоми, часті застуди, порушення сну, поганий стан нігтів, сухість шкіри та випадіння волосся — такі симптоми зазвичай одразу наводять нас на думку про авітаміноз. Утім починатися все може з не настільки очевидних тривожних дзвіночків. Як їх не проґавити, пояснюють експерти.

Вітамін В12 є дуже важливим для створення червоних кров’яних тілець та для здоров’я нервової системи.

Про те, що саме В12 вам бракує, може свідчити сіпання ока, подразнення та свербіж на основі або кінчику язика і болючі білі вавки у куточках вуст, які з’являються, минають, а потім вигулькують знову.

«Симптоми іноді з’являються настільки поступово, що людина з дефіцитом В12 може звикати до них та на скаржитися, аж поки вони не стануть серйозними», — попереджає організація Patient Thyroid Advocacy.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X