Через коронавірус ваш робочий день збільшився на цілу годину. Як уникнути вигоряння?

5 серпня 2020, 16:25
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нові дослідження показали, що віддалена робота на карантині зробила робочий день довшим, а кількість нарад більшою. НВ розповідає, як уникнути вигоряння в таких умовах.

Карантинні заходи через COVID-19 неминуче повинні були вплинути на всі сфери життя людини. Соціальне дистанціювання перевело більшість людей у світі на віддалену роботу з дому. Нові умови праці та комунікації суттєво змінили класичний робочий день середньостатистичного співробітника інтелектуальних сфер.

Відео дня

Як змінився робочий день на відаленому форматі

Національне бюро економічних досліджень США зайнялося дослідженням цифрових комунікацій працівників віддаленої форми, вивчивши ситуацію в 16 великих мегаполісах Північної Америки, Європи та Близького Сходу.

Згідно з результатами аналізу електронної пошти 3 143 270 користувачів з'ясувалося, що число нарад і онлайн-зборів на одного громадянина збільшилося на 13%. Майже на ті ж 13,5% збільшилася й середня кількість людей на одному зібранні. Але при цьому тривалість частих зустрічей зменшилася на 20%.

chris montgomery / unsplash
Фото: chris montgomery / unsplash

Що куди більш цікаво та важливо, на віддаленій роботі збільшилася середня тривалість робочого дня. Він став на 8,2% довшим, що дорівнює приблизно 48 хвилинам на день.

При цьому, згідно з дослідженням Університету Кардіффа 2017 року, 73% людей, працюючи з дому, докладають набагато більше зусиль, ніж працюючи в офісі. І 43% не можуть швидко перемикатися з роботи на щось інше, а тому зазнають труднощів, коли справа доходить до відпочинку.

Якщо з'єднати ці два дослідження, нескладно припустити, в якому емоційному стані зараз знаходяться перевдені на віддалену роботу працівники: мало того, що робочий день триває довше, після нього ще й складно відпочити.

Як менше втомлюватися на віддаленій роботі

НВ зібрав рекомендації вчених, які допоможуть менше втомлюватися протягом робочого дня, піклуватися про себе та переключаться на відпочинок у кінці дня.

  • Робіть перерви

Робота з дому не означає, що ви повинні працювати в повну силу кожну хвилину кожного дня. Знайдіть час для перерв, зробіть собі чашку кави та знайдіть час, щоб пообідати не за робочим столом. Виділіть трохи часу для медитації, якщо це допоможе.

Якщо вам важко привчити себе робити перерви, є багато додатків і сервісів, які здатні вам допомогти. Наприклад, Break Timer Chrome, який дозволяє налаштовувати тривалість перерв і робочих проміжків часу. У більш простому варіанті ви можете ставити собі будильники чи нагадування про перерву.

tina dawson / unsplash
Фото: tina dawson / unsplash
  • Відволікайтеся на важливі справи

Якщо вас турбує неоплачений рахунок, брудний посуд або нудьгуючий пес, ви можете відволіктися від роботи в перерві між виконанням різного виду завдань. Вам потрібно відволікатися, тим більше, якщо щось не дає спокою. Просто не «відволікайтеся» на цілий день, забивши на всі робочі завдання.

  • Заправляйте організм пальним

Щоб прожити робочий день, потрібна енергія, і вам потрібно гарне пальне, щоб рухатися вперед. Знайдіть час, щоб насолодитися обідом або перекусити на відстані від комп'ютера. Дуже важливо розділяти процес трапези та роботи. Також важливо уникати зневоднення протягом дня, тому не забувайте про воду.

  • Робіть вправи

Деякі люди надають перевагу  ранковим заняттям, інші - вечірнім, після завершення роботи, а деякі займаються протягом дня. Дослідження, опубліковане в Міжнародному журналі управління здоров'ям на робочому місці, показало, що працівники, які тренувалися в робочий час, були більш продуктивними, краще розпоряджалися своїм часом і відчували більше задоволення від своєї роботи. У карантинних умовах це працює ще краще. Тому не соромтеся перервати процес, щоб повіджиматися, позайматися йогою або навіть вийти на пробіжку.

scott broome / unsplash
Фото: scott broome / unsplash
  • Підтримуйте зв'язок з колегами, друзями та сім'єю

Робота з дому не обов'язково робить вас відлюдником. Ви можете спілкуватися з сім'єю, друзями або колегами, періодично перевіряючи соцмережі або особисту електронну пошту. Це нормально - встановити статус «відсутній» на своєму комп'ютері на кілька хвилин, щоб провести трохи часу з друзями або родиною.

Що стосується ваших колег, ви можете фізично не перебувати поруч з ними, але ви не ізольовані від них. Ви як і раніше можете зв'язуватися один з одним через Slack або інші служби обміну миттєвими повідомленнями, а також спілкуватися по відеозв'язку.

  • Влаштовуйтеся зручніше

Пам'ятайте, що ви не в офісі, а тому можете зробити своє робоче місце максимально комфортним і приємним. Сядьте (або станьте) в будь-якому місці будинку, яке вам подобається. У гарну погоду виходьте попрацювати на балкон, в парк або на ганок. Слухайте улюблену музику, щоб підвищити продуктивність. Прикрасьте своє робоче місце речами, на які приємно дивитися протягом дня: картинами, фотографіями або кімнатними рослинами.

allie / unsplash
Фото: allie / unsplash
  • Працюйте на результат, а не на активність

Отримайте свій список завдань на день або на тиждень і працюйте в своєму темпі. Вам не потрібно бути онлайн за ноутбуком весь день, якщо ви можете зробити необхідні завдання протягом кількох годин, розбитих на маленькі проміжки часу протягом дня. Забудьте про активність, головне - результат.

  • Обмежте роботу робочим днем

Якщо ви працюєте з дому і ваше робоче місце 24/7 знаходиться поруч з вами, вам зовсім не обов'язково (навіть дуже небажано) думати про роботу весь цей час. Створіть собі ритуал, який буде працювати для вас, як вимикач. Ви можете вимкнути комп'ютер і пройтися, імітуючи свій шлях додому після офісу, щоб психологічно відокремити робочий час від часу відпочинку. Або, зачинивши екран ноутбука, голосно сказати «Робочий день закінчився!». Якщо вам підходить щось інше, просто робіть це, щоб відключати мозок від офісних завдань. Навіть протягом дня можна залишити домашній офіс і комп'ютер, щоб прочистити голову, використавши цей свій ритуал.

andrea davis / unsplash
Фото: andrea davis / unsplash

Не бійтеся користуватися гнучкістю, яку пропонує робота з дому. Приділіть час тому, щоб не тільки заповнити свій робочий день важливими робочими пріоритетами, а й дати собі час розслабитися.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X