Простий тест в домашніх умовах. Доктор Комаровський розповів, як визначити зараженого коронавірусом

23 жовтня 2020, 12:20
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Автор: Лілія Вітюк

Популярний український лікар Євген Комаровський назвав простий спосіб, як можна попередньо визначити зараженого коронавірусом.

Фахівці дійшли до висновку, що втрата смаку та нюху - один з найбільш характерних симптомів Covid-19. Це підтвердив Євген Комаровський на своєму сайті.

Зникнення смаку і запаху може свідчити і про інші хвороби. При застуді або грипі пропадають аромати через набряк слизової і клітин, чутливих до запахів, а також через закладеність носа. Але відмінна риса втрати нюху при коронавірусі - відсутність нежитю.

Відео дня

Відсутність нюху без нежиті - характерна ознака коронавірусу (Фото: unsplash)
Відсутність нюху без нежиті - характерна ознака коронавірусу / Фото: unsplash

«Саме цей симптом може вважатися діагностичним, тобто тест "Чим це пахне?" набагато точніший, ніж будь-яка термометрія. Наприклад, якщо ви вчитель в школі або відповідаєте за проведення термометрії і допуск до роботи на своєму підприємстві, то потріть ганчірочку часником і питайте щоранку всіх, у кого підвищена температура, чим вона пахне. Якщо розрізняє запах, то слава богу, банальне ГРВІ, пішли вчитися або працювати, якщо немає - відправляємо додому», - стверджує Євген Комаровський.

Також лікар зазначив, що при коронавірусі немає незворотного ураження нейронів, тому нюх в будь-якому випадку повернеться до людини. Найчастіше він відновлюється протягом трьох тижнів, хоча іноді цей період розтягується до трьох місяців. За словами Комаровського, ніякі примочки, таблетки та інші способи не допоможуть прискорити цей процес.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X