Ніякої напруги. Вчені назвали простий спосіб для зниження підвищеного тиску
Багато людей страждають від підвищеного кров’яного тиску. Щоб боротися з підвищеним тиском, згідно з дослідженням австралійських вчених, слід робити 30-хвилинну зарядку.
Високий кров’яний тиск або гіпертонія часто залежить від способу життя. Сидяча робота і шкідливі звички негативно впливають на здоров’я, однак, нещодавнє дослідження показало, що виконання зарядки вранці може допомогти запобігти ризикам підвищення тиску.

Так, згідно з новим дослідженням, опублікованим в журналі Американської кардіологічної асоціації Гіпертонія, півгодинні ранкові вправи знижують артеріальний тиск протягом дня у літніх чоловіків і жінок з надмірною вагою. Дослідження австралійських вчених також показало, що жінки, які роблять короткі і часті перерви в сидячому положенні протягом дня, можуть ще більше підвищити користь від ранкових вправ.
У дослідженні взяли участь 67 чоловік, які брали участь в трьох різних сценаріях, які необхідно було виконувати не менше шести днів:
- безперервне сидіння протягом восьми годин;
- одна година сидіння, потім 30 хвилин вправ (біг на тренажері), потім 6,5 години тривалого сидіння;
- одна година сидіння, потім 30 хвилин, далі - 6,5 годин сидіння, але кожні півгодини людина переривалась на трихвилинну прогулянку.
Дослідники виявили, що середній артеріальний тиск, було знижено як у чоловіків, так і у жінок, які брали участь у ранковій зарядці, в порівнянні з тим, коли вони не займалися спортом.
Було ще одна перевага — значне зниження середнього артеріального тиску — для жінок, коли вони поєднували ранкову зарядку з частими перервами від сидіння протягом дня.
В інших дослідженнях було показано, що перерви в сидінні надають кращий вплив на артеріальний тиск серед груп з більш високим ризиком серцево-судинних захворювань.
Також необхідно, щоб люди скорочували споживання солі, щоб знизити високий кров’яний тиск. Як відзначили в статті Артеріальний тиск Великобританії: «Дорослий повинен їсти не більше 6 г солі в день, але більшість з нас їсть набагато більше — останні дані показують, що ми споживаємо близько 8 г в день».
Тиск: норма
У медицині прийнято вважати 120/80 мм рт. ст. так званою абсолютною нормою. При 130/85 мм рт. ст. — тиск злегка підвищений. Нормально підвищеним артеріальним тиском вважається тиск 139/89, а патологією — 140/90.
Як знизити тиск
Гіпертонія — це хронічне захворювання, основним проявом якого є підвищення артеріального тиску. Швидко збити високий тиск найчастіше допомагають таблетки від тиску, однак, є спосіб, який допоможе поліпшити ваше фізичне здоров’я в цілому. За словами тренера, головного виконавчого директора Origym Люка Хьюза, перевірений спосіб зменшити підвищений тиск — це так зване кругове тренування.

Кругове тренування покращує кровообіг у багатьох областях тіла і запобігає локалізацію крові в одній області.
Якщо кругове тренування для вас складне, Хьюз радить вирушати на швидку прогулянку — не менше 30 хвилин в день.

Йога також є ефективним способом зниження високого тиску. Особливо допомагає асана Собака мордою вниз.
Як знизити тиск: інші методи
1. Спокійно дихайте протягом 3−5 хвилини, роблячи глибокі вдихи.
2. Заваріть і випийте теплий чай з м’ятою або ромашкою.
3. Зробіть гарячу ванночку і опустіть в неї руки або ноги на 10 хвилин.
4. Змочіть марлю в яблучному оцті і прикладіть вологу тканину до ступнів на 10−15 хвилин.
5. Прийміть валер’янку або корвалол.
При цьому вчені відзначають, що при різких перепадах тиску і у випадках тяжкого стану ні в якому разі не треба займатися фізичними вправами, а варто терміново звернутися до лікаря.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.