Антична мікстура. Чи корисний джин і сім найкращих джинів для коктейлів та вживання в чистому вигляді
У минулі століття джин сприймався як ліки. Схоже, люди згадали про цей стародавній засіб, адже популярність джину зростає. А значить, саме час розібратися, що це таке і як його пити.
Джин — алкогольний напій, продукт редистиляції за участю плодів ялівцю та інших рослинних компонентів. Саме тут і «зариті» все ключі до користі і шкоди джина.
Спочатку продукти дистиляції, якій європейці навчилися в арабів, мали не дуже приємний смак, тому здавалося природним змішувати алкоголь з ароматичними речовинами. І природно було випробувати союз алкоголю з ялівцем, який використовувався людьми з найдавніших часів.

Що таке ялівець? Ця рослина з роду кипарисових, які ростуть на всіх континентах. У джин використовуються шишкоягоди 8 з 67 видів ялівцю, основний серед них — Juniperus communis. Завдяки ялівцю алкоголь збагачується такими ароматичними речовинами як пінен, альфапінен, які пахнуть сосною, сабінен, лімонен (лимонні пахощі), фарнезен (відповідає за квіткові ноти), борнеол (деревні аромати).

Ялівець був виявлений в гробниці Тутанхамона і зображений на табличках Тота, бога лікування. Деревиною ялівцю в давнину обкурювали приміщення для лікування і виклику духів. Насіння ялівцю в Стародавньому Римі застосовували як чорний перець. Батько медицини Гален рекомендував при лікуванні галенової чуми (віспи) вживати ягоди ялівцю, відварені у воді, і змішувати настій з вином або пивом — міцного алкоголю в ті часи не знали.
У XIII столітті фламандський католицький священик Томас ван Кантімпре у праці Про природу речей рекомендував кип’ятити ягоди ялівцю і змішувати з алкоголем від хвороб шлунка. У XVI столітті голландці удосконалили процес дистиляції і подарували світові перегінний апарат. У той же час голландські купці почали торгувати спеціями, дорогу до яких відкрив Магеллан. І вже в 1552 році вперше згадується дженевер — напій, який став пізніше відомий завдяки англійцям як джин. Його використовували від бубонної чуми і від шлункових нездужань. До слова, «дженевер» і означає ялівець.

Зовсім скоро з напоєм познайомилися і англійські піхотинці, що прийшли на допомогу голландцям у війні проти Іспанської корони. Завдяки дженеверу англійці відчували приплив сміливості, страхи відступали — цей феномен отримав назву «голландська сміливість» — Dutch courage.
Після чуми 1665−1666 років в Лондоні, коли люди додавали у воду алкоголь для дезінфекції, і змін англійського законодавства в кінці XVII століття, які зробили виробництво і вживання алкоголю надзвичайно доступним, почався досить похмурий період історії джину відомий як «джинове безумство». Гравюри, які ви знайдете за запитом gin juggernath, — одні з найбільш переконливих образів антиалкогольної кампанії в історії. Від отруєння алкоголем людей вивертало на вулицях, вмирали як дорослі, так і діти — споживання ніяк не обмежувалася. Людей ховали швидко (на випадок чуми) і нерідко траплялося, що не мертвими, а п’яними. На цей же період припадає і перша згадка слова «джин» (1714).

Вирівняти ситуацію вдалося тільки підвищенням цін, проте народ зовсім не відчував вдячності - деяким чиновникам за це надавали стусанів. І тільки в XIX столітті джинові, можна сказати, вдалося реабілітуватися як «здоровому» напою, завдяки вступу в союз з тоніком. Причому основну лікувальну функцію захисту від малярії виконував тонік, що містить хінін, а джин, який і так отримували британські солдати в Індії, додавався, щоб зробити смак напою більш приємним. Проте, згідно з історичним переказом, «завдяки джин-тоніку було врятовано більше солдатів, ніж завдяки всім лікарям».

А що відбувалося з самим джином? Протягом історії його смак змінювався. Якщо старовинний джин мав жовтий колір через зберігання в бочці, і солодкуватий смак, то після винаходу колон безперервної дистиляції і заборони в 1857 році використання бочки (замість неї стали застосовувати скляну тару) народився сухий стиль Лондон драй. Сьогодні розрізняють такі стилі джина:
- London dry — найбільш сухий. Підсолодження заборонене. Крім води після редістілляціі (80%) нічого не додається.
- New Western Dry — ще один сухий стиль.
- Old Tom — підсолоджений, відсутні ноти цитрусових.
- Flavoured — до цього типу належать багато крафтових джинів: вони мають другий домінуючий аромат після ялівцю, який виноситься на етикетку.
- Aged / Yellow — витриманий джин з’явився як нова категорія, але, як ми пам’ятаємо, бочки вже зустрічалися в історії.
- Окремі типи мають захист за походженням (PGI) — це Плімутський, іспанський, вільнюський джини і французький джин Citadelle.
- Sloe gin — солодкий сливовий лікер, який відноситься до категорії кордіал джин.
Композиція ботанікалів і спосіб отримання екстракту з них у кожного джину індивідуальні. Крім ялівцю використовуються коріандр, цедра лимону і найрізноманітніших цитрусових, корінь солодки, корінь ірису, ангелики, кориця, аніс, перець кубеба, мускатний горіх, лавровий лист, ромашка, хміль, квіти бузини, герані, імбир, гвоздика, шафран, чай, лаванда, троянда, огірок, ладан — багато які з них мають широке застосування в медицині.
Чи корисний джин?

Пам’ятаючи про шкоду алкоголю і лише можливі переваги, які можуть супроводжувати його вживання, щодо джину вчені дають парадоксальну відповідь: так. Це підкріплюється наступними фактами.
1. Ялівець багатий на флавоноїди, які борються з інфекцією, разом з вітаміном С. Інші корисні інгредієнти включають альфа-терпинеол, альфа-пінен, бетулін, каріофіллен, катехіни, лімонен, ментол, рутин і дельта-3-карен. Всі вони сприяють циркуляції крові і регулюють проходження рідини і токсинів через печінку і нирки, що продовжує життя. Крім того, зменшення запалення може зняти біль в суглобах, а вироблення ензимів — допомогти вашому травленню.
2. Джин не спричиняє похмілля. У цьому він споріднений з горілкою: якісний білий дистилят без побічних продуктів. Однак джин містить екстракти ще й 6−8 корисних рослин. Якщо ж ви п'єте джин-тонік — бінго: тонік з хініном має антипохмільний ефект.
3. Вживаючи джин, люди відчувають себе більш привабливим сексуально. Ви можете заперечити, що вживання будь-якого алкоголю може змушує почуватися сексуальніше, але опитування 29 836 людей в 21 країнах, проведене Товариством охорони здоров’я Уельсу і Кінгс-коледжем Лондона, виявило, що майже половина опитаних сказали, що відчувають себе більш сексуально і мають настрій, коли п’ють саме джин.
Як пити джин?

Джин рідко споживають в чистому вигляді. І тим не менш, це можливо, і ми порекомендуємо джини, які для цього підходять. Однак частіше це все ж інгредієнт в коктейлях. Сухий мартіні потребує знання тонкощів барменского мистецтва та історії коктейлю. Приготування Ramos Gin Fizz теж залишіть професіоналам і - отримайте задоволення, близьке до неземного. А ось джин з тоніком — якраз те, що треба.
Освіжіться простим хайболом або пофантазуйте і подайте коктейль у великому винному келиху, додавши ягоди, — так виглядає джин-тонік в іспанському стилі. Або почаклуйте над коктейлем у великій ємності на компанію і розлийте в келихи харрикейн пунш чи Сінгапурський слінг. У цій статті приїду п’ять рецептів коктейлів з джином. У будь-якому випадку, використовуючи джин, ви знайдете свій ідеальний напій для теплої весни і спекотного літа. А значить, саме час придбати собі або на подарунок гідний зразок.
Сім кращих джинів для вживання в коктейлях або в чистому вигляді
Класичний англійський джин за ціною з серйозною знижкою. Купуйте якісний тонік і свіжий лимон, і відмінний напій, який рятував британських солдатів, вам забезпечений. Але і Gin Bramble з ожиновим лікером або освіжаючий Basil Smash з ним вийде відмінний.
Gordon’s Premium Pink 435 грн замість 530
Уже кілька сезонів цей джин з екстрактами ягід, що додають йому легку солодкість, підкорює любителів фруктових смаків і допомагає скептикам поглянути на світ через рожеві окуляри — у вигляді великого винного келиха з ягодами і джин-тоніком в іспанському стилі.
Ferrand Original Citadelle 967 грн
Джин в стилі Дюнкерк драй (Лондон драй з французькими нюансами) виробляється на батьківщині коньяку і переганяється в мідному кубі. Рецептура включає 19 ботанікалів, включаючи смородину. Тонкий аромат з нотами свіжих квітів, жасмину, жимолості, кориці, анісу, перцю і прянощів. Смак м’який, пряний і освіжаючий. Ідеальний дижестив в чистому охолодженому вигляді - сухий, потужний, з довгим післясмаком. Красиво розкривається в коктейлях або — з устрицею.
Джин, який з’явився в 1999 році і почав джинову революцію, яка повернула моду на джин-тонік, гарнірораний огірком. Дистилюється в Шотландії з використанням настоїв огірку і троянди, що виділяє його на тлі інших джинів. Смак цитрусовий, з тонами апельсину і лимонної цедри, коріандру і свіжою огірковою нотою.
Колись голландці подарували світу джин завдяки тому, що перебували на вістрі технологій і винайшли перегінний куб, а також мали доступ до найвишуканішим інгредієнтів — прянощів. Джин No3 продовжує традиції голландського майстерності. Вміст алкоголю 46%. Неперевершений зігріваючий смак, який розкривається симфонією прянощів: ялівцю, ангелики, коріандру, кардамону, цедри іспанського апельсина і грейпфрута. Напій, яким можна насолоджуватися в гомеопатичних дозах.
Tanqueray Flor de Sevilla Gin 600 грн замість 770
Джин яскравого оранжевого кольору, його відмінна риса — гладкий гірко-солодкий апельсиновий смак, слідом за яким розкривається характерний смак джину. Мармеладно-апельсиново-мандариновий аромат додає коктейлям особливої привабливості.
Німецький джин, який найбільш багатий фруктовими ароматами і ботанікалами: слідом за ялівцем розкриваються лайм і ягоди. Аромат багатогранний і свіжий, смак багатий, глибокий, що запам’ятовується. Має статус культового серед бартендерів, він добрий сам по собі і в якості основи для класичних коктейлів.
НВ може заробляти комісію на продажу товарів, згаданих у цій статті.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.