Не передавайте за проїзд. Як користуватися громадським транспортом, щоб не заразитися COVID-19

28 липня 2020, 20:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В умовах, коли люди повертаються до звичайного ритму життя після суворих карантинних обмежень, громадський транспорт стає потенційно небезпечним місцем поширення вірусу. Експерти пояснили, як їздити з мінімальним ризиком для здоров’я.

Коронавірус поширюється, коли заражена людина кашляє, чхає чи видихає краплі з вірусом у повітря. Ці краплі можуть потрапити в організм через очі, ніс і рот безпосередньо, або після дотику до забрудненого об'єкту. Ризик у закритих приміщеннях у рази вищий, ніж на вулиці.

Відео дня

Недавнє дослідження, в якому розглядалися дані смарт-карт для метро у Вашингтоні, США, показало, що при тій самій кількості пасажирів, що й до пандемії, три початково інфікованих пасажира можуть заразити близько 55% пасажирів протягом 20 днів. Тому потенційний ризик зараження в автобусах, маршрутках, електричках і поїздах метро залежить від того, наскільки вони заповнені та наскільки далеко ви можете перебувати від інших людей на зупинках, станціях і всередині транспорту.

marco testi / unsplash
Фото: marco testi / unsplash

Як запобігти зараженню коронавірусом у громадському транспорті

Експерти радять дотримуватися наступних рекомендацій, щоб уникнути зараження COVID-19 під час поїздки:

  • Розгляньте інші методи пересування: машини, таксі, велосипеди, електросамокати або навіть ходьба
  • Пересувайтеся по місту не в годину-пік
  • Вибирайте менш завантажені маршрути, щоб уникнути великого скупчення людей
  • Купуйте квитки безконтактним способом
  • Тримайтеся на відстані метра від людей там і коли це можливо
  • Хороша вентиляція допомагає знизити ризик зараження, тому по можливості відкривайте вікна в громадському транспорті
  • Користуйтеся дезинфектором для рук після доторків до поручнів і подібних поверхонь у транспорті
  • У громадських місцях в Україні масковий режим обов’язковий, тому маски носити потрібно, і краще робити це правильно, закриваючи і рот, і ніс
  • Мийте руки не менше 20 секунд після завершення подорожі
shawn ang / unsplash
Фото: shawn ang / unsplash

Як поширюється вірус COVID-19 у літаках

Існує думка, що в літаку шансів захворіти набагато більше, тому що ви дихає «несвіжим» повітрям. Але фактично, повітря в літаку може бути більш якісним, ніж у звичайному офісі та майже напевно краще, ніж в автобусі чи вагоні метро.

Професор Ціньян Чен з Університету Пердью в Індіані вважає, що повітря в літаку повністю оновлюється кожні дві-три хвилини, в порівнянні з кожними 10−12 хвилинами в будівлі з кондиціонером. У більшості літаків є високоефективний повітряний фільтр (Hepa). Ця система може захоплювати дрібніші частинки, ніж звичайні системи кондиціонування, включаючи деякі віруси. Вона змішує свіже повітря зовні з повітрям, що вже знаходиться в салоні, на відміну від звичайних систем кондиціонування, які рециркулюють те саме повітря для економії енергії.

Однак у літаку може бути складніше дистанціюватися від інших, що збільшує ризик передачі хвороби. Окрім того, на далеких рейсах пасажири можуть більше переміщатися і, якщо у них є вірус, ризикують поширити його далі.

alev takil / unsplash
Фото: alev takil / unsplash

Однозначний вердикт з приводу безпеки того чи іншого транспорту винести неможливо, усе залежить від занадто великої кількості факторів, таких як дистанція, наповненість, провітрюваність, кількість заражених та інших. Але кожен може робити все для того, щоб убезпечити себе й оточуючих.

В Україні рівень захворювання на COVID-19 залишається досить високим, тому варто вживати всіх можливих заходів, щоб перешкоджати поширенню вірусу, керуючись інформацією з перевірених джерел.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X