Що таке «змагальний флірт» і як жінки борються з суперницями за увагу чоловіків — дослідження

19 квітня 2021, 20:03

Психологи вивчили, як жінки змагаються зі своїми суперницями за увагу чоловіка. Як виявилося, існує близько десятка невербальних форм кокетливої поведінки, але дієві далеко не всі з них.

Дослідники попросили 91 гетеросексуальну жінку подумати про ситуації, в яких вони конкурували з іншими жінками за чоловіка. Після цього вони мали перерахувати невербальні дії, які вони здійснювали, щоб привернути його увагу.

Відео дня

Вийшов список з 11 "стріл любові": червоні щоки, зоровий контакт, танці в полі зору чоловіка, усмішка, дотик, обійми, сміх після його жарту, спроба влізти між іншою жінкою і чоловіком, прояв відрази до суперниці (наприклад, пильний похмурий погляд), були навіть спроби помахати рукою під час флірту з іншим чоловіком.

Далі 89 жінок і 50 чоловіків оцінили кожну з цих дій. В результаті найефективнішими були визнані дотик, зоровий контакт, обійми, сміх над його жартами і спроба влитися в розмову. Причому і чоловіки, і жінки майже повнтістю зійшлися в своїх оцінках ефективності цих тактик.

"Жіночий флірт з метою привернути партнера відрізняється від жіночого флірту з метою відлякати конкурентку. Наше дослідження виявило сильну згоду між чоловіками і жінками у відношенні до того, які тактики конкурентного флірту найбільш ефективні для жінок, щоб стримувати суперницю-жінку. Крім того, вік не мав ніякого ефекту на тактики та їхню роботу", — зазначив Джоел Уейд, професор психології Бакнеллского університету, в коментарях для PsyPost.

Попередні дослідження показують, що найбільш ефективними способами флірту для жінок з чоловіком є скорочення дистанції, прояв інтересу до чоловіка під час розмови, поцілунки в щоку і тертя об нього.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X