Що таке «змагальний флірт» і як жінки борються з суперницями за увагу чоловіків — дослідження

19 квітня 2021, 20:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Психологи вивчили, як жінки змагаються зі своїми суперницями за увагу чоловіка. Як виявилося, існує близько десятка невербальних форм кокетливої поведінки, але дієві далеко не всі з них.

Дослідники попросили 91 гетеросексуальну жінку подумати про ситуації, в яких вони конкурували з іншими жінками за чоловіка. Після цього вони мали перерахувати невербальні дії, які вони здійснювали, щоб привернути його увагу.

Відео дня

Вийшов список з 11 "стріл любові": червоні щоки, зоровий контакт, танці в полі зору чоловіка, усмішка, дотик, обійми, сміх після його жарту, спроба влізти між іншою жінкою і чоловіком, прояв відрази до суперниці (наприклад, пильний похмурий погляд), були навіть спроби помахати рукою під час флірту з іншим чоловіком.

Далі 89 жінок і 50 чоловіків оцінили кожну з цих дій. В результаті найефективнішими були визнані дотик, зоровий контакт, обійми, сміх над його жартами і спроба влитися в розмову. Причому і чоловіки, і жінки майже повнтістю зійшлися в своїх оцінках ефективності цих тактик.

"Жіночий флірт з метою привернути партнера відрізняється від жіночого флірту з метою відлякати конкурентку. Наше дослідження виявило сильну згоду між чоловіками і жінками у відношенні до того, які тактики конкурентного флірту найбільш ефективні для жінок, щоб стримувати суперницю-жінку. Крім того, вік не мав ніякого ефекту на тактики та їхню роботу", — зазначив Джоел Уейд, професор психології Бакнеллского університету, в коментарях для PsyPost.

Попередні дослідження показують, що найбільш ефективними способами флірту для жінок з чоловіком є скорочення дистанції, прояв інтересу до чоловіка під час розмови, поцілунки в щоку і тертя об нього.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X