Шість способів, як впоратися з емоційним вигоранням. Або що робити, якщо ви дійшли до точки кипіння

27 липня 2021, 21:00
НВ Преміум

Справитися з відчуттям перевтоми і перевантаженості може бути непросто, поступово ці симптоми можуть перерости в щось більше, аж до морального і фізичного виснаження.

Емоційне вигоряння охоплює як моральну, так і фізичну сторону вашого організму. Саме слово «вигорання» підказує, що людина може відчувати внутрішню порожнечу, яку варто не тільки заповнити, але ще і вибратися з неї.

Відео дня

Якщо ви постійно відчуваєте високі рівні стресу і не вживаючи заходів, щоб управляти або зменшити його, врешті-решт виснаження бере своє.

Які перші «дзвіночки» вигоряння? Ви можете почати відчувати себе менш мотивованим, оскільки здається, що ніщо з того, що ви робите, не має значення. Аж до того, що вас дратують завдання, над якими ви працюєте. І ці ознаки наростають як сніговий шар, поширюючись по всьому тілу, що проявляється втомою і дратівливістю.

Перевтома є головною причиною емоційного вигорання. Втома не завжди настає через те, що у вас занадто багато справ, іноді причиною є дефіцит відпочинку.

Але який би тригер не провокував цей важкий моральний стан, з ним точно можна і потрібно боротися. Як саме?

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X