Загадкова сила усмішки. Вчені розкрили механізм позитивних емоцій

12 серпня 2020, 19:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з новим дослідженням психологів з Австралії, проста усмішка може «обдурити мозок» і буквально змусити людей бути позитивнішими. Це пояснюється особливостями м’язової активності.

Згідно з результатами дослідження вчених з Університету Південної Австралії, усмішка може обдурити мозок людини і змусити її бути позитивнішою.

Психологи дослідили, як м’язи обличчя пов’язані з позитивним настроєм людини і провели експеримент, в межах якого піддослідних просили тримати ручку між зубами, імітуючи усмішку.

Відео дня

Виявилося, що м’язова активність, що виникає при усмішці, змінює не тільки вираз обличчя, але і стан тіла, змушуючи організм генерувати більше позитивних емоцій.

Вчені пов’язують це з тим, що усмішка стимулює мигдалеподібне тіло, — емоційний центр мозку, який вивільняє специфічні сигнали, що відповідають за позитивний емоційний стан.

«Для психічного здоров’я це має цікаві наслідки. Якщо ми зможемо обдурити мозок і сприймати „стимули щастя“, ми потенційно можемо використовувати цей механізм для поліпшення психічного здоров’я», — говорить автор дослідження, доктор Мармолехо-Рамос.

Вчені кажуть, що результати цього дослідження можна пояснити доволі просто: коли м’язи тіла людини сигналізують про те, що вона щаслива, ця людина також починає сприймати світ навколо себе у позитивному ключі.

Іншими словами, м’язова система переплітається з системою сприйняття людини, коли ми активуємо ці емоційні стимули за допомогою усмішки.

Як уже писав НВ, торік медики з США виявили, що позитивний погляд на життя може захистити людей від серцевих нападів, інсультів і ранньої смерті.

«Ми виявили, що у оптимістів ризик серйозних ускладнень, викликаних серцевими захворюваннями, на 35% нижче у порівнянні з песимістами», — заявив автор дослідження, професор кардіології у лікарні Святого Луки в Нью-Йорку Алан Розанські.

Проаналізувавши емоційний стан людей та історії їхніх хвороб, вчені дійшли висновку, що люди з позитивними поглядами на життя з більшою ймовірністю залишалися здоровими тривалий час, на відміну від тих, хто вважав, що «у майбутньому все буде погано».

Попередні дослідження також демонстрували, що люди з «високим рівнем оптимізму» в середньому жили на 11−15% довше, ніж респонденти з негативним мисленням.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X