Хто рано встає? Вчені з’ясували, скільки сплять багаті і бідні люди

31 липня 2020, 18:17

У Центрі з контролю і профілактиці захворювань США з’ясували, як відрізняється кількість сну американців, залежно від їх доходу. Виявилося, що багаті люди сплять довше.

Згідно з новим звітом Центру по контролю і профілактиці захворювань США, багаті американці у середньому сплять більше, ніж люди з низьким достатком.

Вчені провели опитування серед 140 тис. дорослих у період з 2011-го по 2014-й і з’ясували, що тільки 55% респондентів, які живуть ближче до межі бідності, сплять 7−8 годин на добу.

Відео дня

У той же час, серед людей, у яких дохід на 400% вище, ніж межа бідності, майже 67% отримують щоденну нормальну кількість сну.

Межею бідності у США вважається дохід нижче $11,6 тис. для однієї людини і нижче $23,8 тис. для сім'ї з чотирьох осіб.

Автори роботи пов’язують це з тим, що бідним людям доводиться більше працювати або навіть мати кілька робіт.

Дослідники також припускають, що багаті люди можуть делегувати частину своєї домашньої роботи і обов’язків з догляду за дітьми іншим людям.

Крім того, у респондентів з високим доходом, як правило, можуть бути сприятливі умови для сну, враховуючи комфортне спальне місце, приватний будинок і спокійний район.

Як уже писав НВ, недавно медики з Франції з’ясували, що недосипання погіршує стан здоров’я миттєво, а багатогодинний сон у вихідний не допомагає організму відновитися.

Нове дослідження було зосереджено на дорослих, яким вдається регулярно спати лише шість годин або менше у будні дні.

Вчені підтвердили, що намір компенсувати нестачу сну на вихідних не приносить користі здоров’ю і не рятує від хронічного недосипання.

«Проблема полягає у тому, що з часом заборгованість по сну може перерости на широкий спектр проблем зі здоров’ям, враховуючи ожиріння, діабет 2 типу, хвороби серця, депресію і випадкові травми», — заявили автори роботи.

Медики радять відмовлятися від використання гаджетів за кілька годин до сну, проводити легкі фізичні вправи, прогулянки, приймати душ або ванну, читати і навіть медитувати перед тим, як лягати у ліжко.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X