Як позбутися нічних кошмарів — п’ять простих способів

14 серпня 2021, 22:45
НВ Преміум
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кожен з нас знає, що погані сни можуть неабияк попсувати життя. Давайте розберемося, як з ними боротися.

Більшість з нас прощається з нічними кошмарами у міру дорослішання. Однак, згідно з деякими дослідженнями, від 50 до 80% дорослих людей час від часу бачать кошмари уві сні.

Відео дня

Чим складніша ваша життєва ситуація, чим більше психологічного тиску ви відчуваєте, тим більша ймовірність того, що ваша свідомість повною мірою відіграється на вас уві сні.

«Сни часто включають у себе речі, які відбуваються з вами вдень, — каже американський психолог Джошуа Тал. — Тому багато дослідників вважають, що сни є важливою частиною формування наших спогадів і оновлення нашої свідомості».

Ну а кошмари можуть бути спробами нашого розуму розібратися з подіями і спогадами, відтворюючи їх під час сну, констатує Тал.

Однак, погані сни час від часу — це одне. А регулярні кошмари — це інше.

Людина, яка зазнає нічних кошмарів регулярно, наражається на серйозну небезпеку, наприклад, розвитку психічного розладу, безсоння і депресії.

Ба більше, нічні кошмари можуть призводити до порушень сну, а ті своєю чергою — до захворювань серцево-судинної системи.

Ось п’ять способів позбутися нічних кошмарів. Або хоча б скоротити їх кількість до мінімуму, який не загрожує вашій психіці і здоров’ю.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X