Сіль на рану. Вчені пояснили, що робить людей на 7% щасливішими

6 січня 2021, 14:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з результатами нового дослідження, люди, які часто подорожують, відчувають себе набагато щасливішими, ніж ті, хто постійно перебувають в одному місці.

Вчені зі Школи управління готельним бізнесом при Університеті штату Вашингтон провели опитування і з’ясували, який тривалий вплив мають подорожі і туризм на рівень щастя і благополуччя людини.

Відео дня

Згідно з результатами цієї роботи, люди, які частіше подорожують, відчувають себе набагато щасливішими, ніж ті, хто довго перебуває у одному місці.

Вчені також зазначили вищі шанси відправитися у тривалу подорож у тих респондентів, які приділяли більше уваги туристичній інформації та часто обговорювали плани поїздок з друзями.

«Хоча сімейне життя і друзі грають велику роль у загальних звітах про благополуччя, накопичення досвіду подорожей, схоже, робить невеликий, але помітний вплив на самооцінку задоволеності життям. Це дійсно ілюструє важливість можливості вийти з рутини і випробувати щось нове», — заявив автор роботи Чун-Чу Чен.

У дослідженні зазначено, що учасники опитування, які регулярно подорожували на відстань хоча б у 120 км від дому, заявили, що їх рівень щастя приблизно на 7% вище у порівнянні з людьми, які взагалі не подорожують або роблять це вкрай рідко.

Попередні дослідження також підтвердили переваги туризму для зняття стресу, здоров’я і гарного самопочуття.

У новому опитуванні взяли участь 500 респондентів, і трохи більше половини з них заявили, що роблять більше чотирьох туристичних поїздок на рік. Тільки 7% респондентів не брали відпустку у році взагалі.

Результати цієї роботи можуть виявитися корисними після закінчення пандемії COVID-19: Чен передбачає, що туристичні компанії, курорти і авіакомпанії можуть запускати кампанії в соціальних мережах з науковим обґрунтуванням переваги відпусток.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X