Веселіше! Медики довели, що оптимізм може подовжити ваше життя

28 вересня 2019, 12:50

Позитивний погляд на життя може не лише змусити вас посміхатися: нове дослідження показує, що він може також захистити від серцевих нападів, інсультів і ранньої смерті.

Автори дослідження додали, що в огляді 15 досліджень, в яких брало участь майже 230 000 чоловіків і жінок, результати були напрочуд несуперечливими одне одному.

«Ми виявили, що у оптимістів ризик серйозних ускладнень, викликаних серцевими захворюваннями, на 35% нижче в порівнянні з песимістами», — сказав провідний автор доктор Алан Розанські, професор кардіології в лікарні Святого Луки в Нью-Йорку.

Відео дня

За словами дослідників, цей зв’язок між розумом і тілом зберігається у всіх вікових групах, від підлітків до 90 років. Це «передбачає, що оптимізм може бути активом, незалежно від віку». Дослідження також показали, що чим краще настрій, тим менше ризик серцевих захворювань або смерті.

У десяти з цих досліджень особлива увага приділялася впливу позитивності на здоров’я серця, а в дев’яти — на те, як погляди людини впливають на ризик смерті від широкого спектру захворювань. Багато з дослідників задавали питання, які стосувалися очікувань майбутнього.

У відповідь деякі учасники вказали, що вони, як правило, відчували оптимізм, незважаючи на невпевненість в тому, що буде далі. Інші говорили, що ніколи не припускають, що все буде добре в майбутньому. Згодом ті, хто дотримувався більш позитивних поглядів, з більшою ймовірністю залишалися здоровими.

Проте, не дивлячись на припущення, що «масштаби цієї асоціації значні», Розанські і його колеги підкреслили, що огляд не може довести, що оптимізм безпосередньо захищає від хвороб серця і від передчасної смерті.

Однак, команда вказала на цілий ряд потенційних причин, за якими оптимізм — прямо або побічно — може допомогти запобігти захворюванню. Деякі з досліджень, наведених в огляді, показали, що оптимістичні люди краще розбираються в рішенні проблем, краще розробляють механізми виживання і більш схильні до досягнення цілей. За словами дослідників, саме ці навички можуть спонукати кого-небудь проявляти більше активний інтерес до моніторингу і підтримки свого здоров’я.

«Послідовне дослідження показало, що у оптимістів більш здорові звички. У них більше шансів на гарне харчування і фізичні вправи, і вони можуть рідше курити. Зростаючі дані також свідчать про те, що оптимізм може мати прямі біологічні переваги, тоді як песимізм може завдати шкоди здоров’ю», — зазначив Розанські.

«Цей біологічний зв’язок вже було показано для деяких інших психологічних факторів ризику, таких як депресія», — додав він.

Додамо, в серпні НВ повідомляло про інше дослідження, яке показало, що чоловіки і жінки з високим рівнем оптимізму в середньому жили на 11−15% довше, ніж ті, для кого було нехарактерно позитивне мислення.

Дослідження показує, що оптимісти також мали найбільші шанси дожити до 85 років і старше. Результати підтвердилися, як показало дослідження, навіть з урахуванням соціально-економічного статусу, стану здоров’я, депресії, куріння, соціальної активності, неправильного харчування і вживання алкоголю.

Втім, нещодавно кінопродюсер Джон Машні в своїй колонці застеріг читачів НВ від надмірного оптимізму, оскільки «труднощі активізують талановитих людей».

«Коли ви налаштовані оптимістично, всі інші розслаблені. І ніхто не відчуває необхідності включатися і вносити свій вклад. У команді є кілька неймовірно талановитих людей, але всі їхні таланти дрімають до тих пір, поки в них не виникає необхідність», — підкреслив він в своїй колонці.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X