Тілесні покарання в дитинстві призводять до згубних наслідків в підлітковому віці — дослідження

21 квітня 2021, 13:49

Тілесні покарання можуть стати причиною несприятливих фізичних, психологічних і поведінкових наслідків в підлітковому віці. Так, навіть пороття.

Багато батьків, як і раніше вважають пороття доречною формою підтримки дисципліни. Її часто характеризують як «більш м’яку» форму фізичного покарання, яка менш шкідлива, ніж інші — хоча насправді це не так.

Відео дня

Одною з труднощів при вивченні наслідків пороття полягає в тому, що фізичне покарання часто поєднується з іншими формами жорстокого поводження, і буває важко ізолювати наслідки лише чогось одного.

Автори нового дослідження, опублікованого в Canadian Journal of Psychiatry, зібрали дані від 1 883 підлітків 14−17 років і їхніх батьків або опікунів. Підлітків запитували, як часто їх ляскали по сідницях або били по руках в дитинстві; чи відчували вони якесь емоційне, фізичне або сексуальне насильство; та чи відчували вони якийсь вплив фізичного насильства в дитинстві.

Автори зазначили, що, хоча деякі дорослі схвалюють використання пороття заради покарання, їхнє дослідження показало, що насправді воно призводить до більш зухвалої поведінки в підлітковому віці.

18% опитаних розповіли, що в дитинстві їх били по сідницях 3 або більше разів. Опитування показало, що ці підлітки частіше стикалися з психічними розладами або мали проблеми з фізичним станом в порівнянні з тими, кого били 2 рази або менше. Крім того, вони з більшою ймовірністю проявляли девіантну поведінку коли підростали — наприклад, крали в магазинах або наносили фізичну шкоду іншим.

Вчені відзначають, що пряму кореляцію робити також не варто і для цього необхідна більша кількість досліджень, адже фізичне покарання може йти на додачу до інших проблем — розлучення батьків, насильство в родині, зловживання наркотиками або алкоголем. Тим не менш, вони також стверджують, що не існує жодного доказу того, що тілесне покарання може хоч якось допомогти розвитку дитини.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X