Чим кращі у вас любовні відносини, тим повільніше ви старієте — психологи

21 січня 2021, 16:51
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські психологи проаналізували, як якість любовних відносин впливає на процес старіння організму. Висновок — краще жити в гармонії.

Дослідження, опубліковане на платформі Американської психологічної асоціації APA PsycNet, було проведено професорами Дюкского університету і Університету Отаго, пише the behaviorist.

Відео дня

Метою дослідження було простежити зв'язок між характеристиками романтичних відносин і біологічним старінням протягом 20-річного періоду — від молодого до середнього віку. Також психологи хотіли дізнатися, як життя з коханою людиною впливає на прояв хронічних захворювань.

Для цього вчені використовували три змінних:

  • біологічне старіння (оцінювалося на основі темпів старіння учасників і старіння обличчя);
  • характеристики романтичних відносин (вимірювалися за допомогою звітів про статус відносин, їхньої якості і насильства з боку партнера на чотирьох етапах — у віці 26, 32, 38 і 45 років);
  • характеристики дитинства (вимірювалися за допомогою звітів про несприятливий дитячий досвід, дитячий соціально-економічний статус, дитяче здоров'я, освітній рівень, а також історію куріння).

Проаналізувавши дані учасників дослідження, психологи прийшли до чотирьох висновків:

  1. Наявність романтичних відносин означало більш високу ймовірність повільного старіння в порівнянні з тими, хто не перебував у романтичних стосунках.
  2. З точки зору якості взаємин якісніші зв'язки зазвичай призводять до більш повільного біологічного старіння, ніж низькоякісні.
  3. Чим більше у стосунках було насильства (як фізичного, так і психологічного), тим швидшим був процес біологічного старіння.
  4. Оцінювалася також комбінація всіх змінних. Якщо у людини здорові інтимні відносини без насильства, то процес старіння в її організмі відбувається повільніше, ніж у людей, у яких відносин немає або вони не дуже хороші.

Низькоякісні відносини сильно впливають на здоров'я людей, запевняють психологи. Через це у людей підвищується стрес і агресія, а це, в свою чергу негативно впливає на самопочуття і прояв хронічних захворювань.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X