Навіть у малюків. Психологи довели, що щедрість породжує щедрість

24 лютого 2020, 18:04

Вчені з’ясували, що навіть діти, які стикаються з несподіваними проявами щедрості, також схильні дарувати подарунки іншим.

Дослідження в університеті Вірджинії показало, що це явище вперше спостерігається вже у чотирирічних дітей.

У парі досліджень експериментатори працювали з двома групами. У першому дослідженні трьох і чотирирічних дітей окремо викликали в кімнату і показали прозору замкнені коробку з п’ятьма спокусливими різнокольоровими наліпками з тваринами. Потім експериментатор розповів кожній дитині про попередню дитину, «Саллі», яка нібито залишила записку із зазначенням, де лежить ключ від коробки.

Відео дня

Після того, як діти знаходили ключ, відкривали коробку і забирали скарби, експериментатор запитував малюків, не хотіли б вони поділитися деякими зі своїх наклейок з новою дитиною.

Більшість трирічних (80%) не хотіли ділитися, в той час як більшість чотирирічних — близько 60% - ділилися. Провідний автор дослідження, Стефен Білер-Дуден, називає цю щедрість «висхідною взаємністю».

У другому дослідженні Білер-Дуден мав намір дізнатися, що рухає цією взаємністю у чотирирічних дітей. Для цього він спирався на концепцію емоцій, згідно з якою почуття складаються з оцінки індивідом певних частин ситуації. Грунтуючись на цій моделі, Білер-Дуден розділив подяку на дві ключові частини: сам подарунок і дії людини, яка надала подарунок.

«Важливо відзначити, що якщо людина не визнає і не схвалює дії цієї людини, вона повинна відчувати тільки радість чи щастя від дару, але не почуття подяки», — сказав він.

Білер-Дуден повторив експеримент з наклейками з новою групою чотирирічних дітей, а потім попросив їх оцінити «Саллі», таємничого помічника. Була вона доброю чи поганою? Він виявив, що діти, які позитивно оцінили Саллі, поділилися більшою кількістю наклейок. Це було, за його словами, «щось на зразок емоційного переживання подяки».

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X