Жирний лайк. Вчені довели, що соцмережі не шкодять душевному здоров’ю

2 лютого 2020, 07:31
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В одному з небагатьох експериментальних досліджень в цій області вчені виявили, що відмова від соціальних мереж ніяк не впливає на наш добробут або якість життя.

Експеримент проводився для кількох груп, які повинні були уникати соцмереж на термін від тижня до чотирьох.

У своєму новому дослідженні Джеффрі Хол і його колеги з Університету Канзасу вирішили доповнити досить мізерну експериментальну літературу, глянувши на те, що відбувається, коли люди активно уникають використання соціальних мереж.

Відео дня

Дослідники розподілили учасників в одну з п’яти груп: одній було сказано просто продовжувати використовувати соціальні мережі як зазвичай (зокрема, Facebook, Twitter, Snapchat і Instagram), в той час як іншим було сказано утримуватися від всіх чотирьох платформ протягом періодів 7, 14, 21 або 28 днів. Дослідники створили облікові записи, щоб стежити за кожним учасником і перевіряти, що вони не публікували або не займалися постами інших людей протягом цього часу.

В кінці кожного дня всі чотири тижні учасники записували, скільки часу вони витрачали на різні види діяльності (наприклад, їжа, робота, перегляд телевізора, використання інтернету і т. д.). Також вони заповнили короткі анкети, що вимірюють благополуччя, якість життя і самотність.

Виключивши тих, хто використовував соціальні мережі в дні стриманості, дослідники отримали 130 учасників. Потім вони статистично проаналізували дані, щоб з’ясувати, чи існують якісь відмінності в показниках добробуту між днями утримання і контрольними днями, і якщо так, то чи пов’язано це з тим, як довго люди утримувалися.

Але команда виявила, що ніяких істотних ефектів не було, незалежно від того, скільки тижнів учасники не заходили в соцмережі.

«Дні, коли учасники могли вільно використовувати чотири види соціальних мереж, і дні, коли вони утримувалися від їх використання, не відрізнялися з точки зору самотності в кінці дня, емоційного благополуччя і якості дня», — підсумовують вони.

Автори роботи визнають, що розмір вибірки був невеликий, і у них було недостатньо учасників, щоб виявити можливі невеликі ефекти. З іншого боку, якщо утримання від соціальних мереж призводить до крихітним ефектів, які проявляються лише при вивченні величезних груп, то ці ефекти мають невелике практичне значення в реальному світі.

Таким чином, дослідження показують, що паніка, що пов’язує використання соціальних мереж з поганим психічним здоров’ям, дещо перебільшує проблему.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X