20 перевірених психологічних тестів, які допоможуть дізнатися про себе більше

10 жовтня 2020, 04:12
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Автор: Лілія Вітюк

Проводити серйозні тести і ставити будь-які діагнози може тільки фахівець з освітою. Але існує безліч тестів, завдяки яким можна розкрити цікаві сторони своєї ж особистості.

10 жовтня в світі відзначають День психічного здоров’я. До цієї дати НВ ділиться підбіркою цікавих психологічних тестів, завдяки яким можна дізнатися про себе багато цікавих фактів. До того ж, будемо відверті, більшості людей подобається проходити різні опитування, щоб дізнатися себе краще.

Відео дня

Психологічні тести на тип особистості

10 жовтня в світі відзначають День психічного здоров'я (Фото: DmitriyDemidovich / depositphotos.com)
10 жовтня в світі відзначають День психічного здоров'я / Фото: DmitriyDemidovich / depositphotos.com

Тест на тип сприйняття

Люди відрізняються не тільки за статевими або зовнішніми ознаками, а й за способами сприйняття світу. Існує чотири типи людей: аудіали, візуали, кінестети і дискрети.

Проективний тест Куб

Цей тест допомагає більш чітко дізнатися про себе і свої стосунки з друзями і близькими. Фахівці рекомендують його проходити регулярно, щоб бачити, як змінюється ваше ставлення до себе і оточуючих.

Опитувальник Леонгарда-Шмішека про особливості характеру

Цей тест допоможе визначити акцентуації своєї особистості - певні якості або властивості, які «загострені» в характері і темпераменті людини.

Дослідження особистості Р. Кеттелла

Тест з 105 питань розповість про особливості характеру, схильності, інтереси. Багато HR-фахівці використовують його при прийомі людей на роботу.

Внутрішнє " Я « ( Я-Дитина, Я-Дорослий, Я-Батько)

У різних життєвих ситуаціях у людини всередині включається одного з його «Я» (Дитина, Дорослий або Батько). Тест покаже особливості вашої поведінки у соціумі та ступінь контролю проявів власного Его.

Тест Айзенка на тип темпераменту

Чотири види темпераменту відомі всім: це сангвініки, флегматики, холерики і меланхоліки. Але, на відміну від звичного розуміння цих типажів, з них не варто виділяти когось позитивного, а когось негативного. Здебільшого це залежить від швидкості реакції людини.

СМІЛ або MMPI

Особистісний опитувальник широкого профілю, який придумали ще в 30-і роки в США. Цей тест настільки детальний, що за його результатами можна «прочитати» незнайому людину.

Тест Роршаха

Один з найвідоміших тестів в світі, який допомагає розкрити свою особистість завдяки зображенням чорнильних плям. Результати часто виявляються дуже несподіваними.

Психологічні тести на оцінку емоційного стану

Тест Люшера

Цей тест покаже приховані внутрішні переживання, емоційний стан, стресостійкість, активність і комунікативні здібності.

Шкала депресії Бека

З назви зрозуміло, про що свідчитимуть результати тесту. Допоможе відрізнити звичайну зневіру і апатію від депресивних станів.

Шкала депресії НДІ ім. Бехтерева

Опитувальник складається з 20 тверджень, на який потрібно дати один з чотирьох варіантів відповіді. Його розробили для долікарської скринінг діагностики.

Якщо ви помітили у себе ознаки депресії, є сенс звернутися за консультацією до фахівця. Як показує практика, вона не проходить сама по собі, на відміну від нудьги або поганого настрою.

Проводити серйозні тести і ставити діагнози може тільки кваліфікований фахівець (Фото: Unsplash)
Проводити серйозні тести і ставити діагнози може тільки кваліфікований фахівець / Фото: Unsplash

Психологічні тести на рівень IQ

Психологічні тести на профорієнтацію

Тест на профеоріентацію Холланда

Актуальний тест для всіх, хто в пошуках професії мрії. Доктор Джон Холланд розробив теорію, завдяки якій можна розділити людей на категорії за їх особистісними характеристиками, які, в свою чергу розділені по на 6 основних типів. Кожна з цих типів характеристик відповідає різним видам діяльності, що і дозволяє підібрати оптимальну професію.

Індивідуально-типологічний опитувальник

Розповість максимально чесно про рівень самопізнання і самооцінку. Завдяки цим питанням можна обчислити індивідуальний тип переживань, силу і спрямованість мотивації, стиль міжособистісного спілкування і пізнавальних процесів.

Тест на профорієнтацію за методикою Клімова

Ця методика допоможе розібратися як дорослим людям, так і підліткам, щоб визначити рівень мотивації людини до різних видів діяльності.

Тест Сонди — метод портретних виборів

Складний, але цікавий тест, який виявляє схильності до психічних захворювань. Крім цього, він дає рекомендації щодо особистої самореалізації.

Тест Мюнстерберга

Цю методику використовують під час профвідбору на спеціальності, де потрібна висока концентрація, стійкість і вибірковість. Спочатку здається, що це легке завдання, але впоратися з ним можуть далеко не всі.

Тести на профорієнтацію стануть у пригоді тим, хто заплутався в бажаннях і уміннях (Фото: HayDmitriy / depositphotos.com)
Тести на профорієнтацію стануть у пригоді тим, хто заплутався в бажаннях і уміннях / Фото: HayDmitriy / depositphotos.com

Раніше НВ розповідав про кототест, який провели вчені. Він демонструє, як між собою взаємопов'язані характер кота і його господаря. Як виявилося, невротизм можна «діагностувати» за допомогою домашньої кішки.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X