Все в останній момент. Чому люди відкладають важливі справи на потім — пояснює психотерапевтка

22 квітня 2021, 07:30
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Що таке прокрастинація, чим вона відрізняється від звичайної ліні і чому виникає в житті кожної людини, в новому випуску подкасту На перспективу розповідає психотерапевт Вікторія Мишкіна.

Прокрастинація — стан, коли людина довго планує щось значиме для себе, докладає багато зусиль для виконання цілі, але в останній момент — відкладає на потім.

Якщо не боротися з цим станом, то з’являється ризик втратити контроль над часом, накопичити велику кількість важливих справ пов’язаних з роботою або соціальним життя, що може призвести до депресії.

Відео дня

Серед основних причин прокрастинації - втома, страх, великий обсяг роботи, недостатня мотивація та інші.

Щоб не страждати від прокрастинації при наявності об'ємних задач — вмикайте внутрішнього менеджера, розділяйте роботу на частини та не забувайте хвалити себе, адже це може стати причиною появи внутрішньої мотивації.

Важливо відрізняти лінощі від прокрастинації. Чітку межу провести складно, але лінощі - це небажання нести відповідальність не тільки за великі та важливі завдання, а й за дрібні.

Чому прокрастинація не хвороба - психотерапевт - На перспективу

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X