Ну ось, прив’язався. Вчені довели, що коти теж люблять людей

25 вересня 2019, 10:33
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Нове дослідження змушує припустити, що багато котів утворюють здорові, міцні зв’язки зі своїми господарями, багато в чому так само, як собаки і людські діти.

Вчені з Університету штату Орегон під керівництвом Крістін Вітале показали, що кішки виділяють своїх господарів і можуть прив’язуватися до них.

Існує багата історія досліджень, присвячених вивченню зв’язків між собаками і людьми. Але, за словами Крістін Вітале, дослідника з Лабораторії взаємодії людини з тваринами в Орегонському державному університеті і провідного автора нового дослідження, цього не можна сказати про кішок.

Відео дня

«Я думаю, що одна з причин такого недостатньої кількості досліджень взаємодій між кішкою і людиною може полягати в тому, що кішки не є такими вже соціальними тваринами. Проте, кішки демонструють різну соціальну поведінку, і останні дослідження показують, що ми можемо недооцінювати важливість соціальної взаємодії в життя кішок», — сказала Вітале в інтерв'ю.

Вітале і її команда вирішили провести на кішках простий тест на прихильність, який раніше використовувався з собаками. Перша хвиля тестів була проведена з власниками майже 80 кошенят у віці до восьми місяців. Вони перебували з власниками протягом двох хвилин в незнайомій кімнаті, потім власники йшли на дві хвилини, а потім поверталися.

Відповідно до теорії прив’язаності, незнайома обстановка привела б до стресу, принаймні, у деяких кішок без людей. І дійсно: багато кішок були в стресі, якщо судити по їх рухам і нявканню.

Під час возз'єднання команда уважно спостерігала за тим, як поводяться кішки, знову побачивши свого хазяїна.

«Кішки в основному реагували на повернення свого власника одним з трьох способів. Частина тварин вітають свого власника, а потім повертаються до спокійної гри і досліджень (так званий безпечний базовий ефект), в той час як група „незахищених“ кішок не повертаються до розслабленої поведінки і або надмірно чіпляються за свого власника (небезпечна амбівалентність), або уникають свого власника», — розповіла Вітале.

Ключовим відкриттям було те, що кішки потрапляли в ці підгрупи прихильності приблизно з тією ж частотою, що і собаки і немовлята. Приблизно дві третини явно демонстрували безпечну прихильність до своїх власників, в той час як більшість незахищених кішок були чіпкими і залишалися в стресовому стані. Наступні експерименти показали, що ці результати залишилися в основному такими ж для тієї ж групи кішок шість тижнів по тому, а також для нової групи кішок старше одного року.

Автори кажуть, що через схожість між кішками, собаками і маленькими дітьми в їх стилях прихильності, цілком ймовірно, що кішки теж прив’язуються до нас, просто своїми, не завжди очевидними способами.

«Більшість кішок надійно прив’язані до свого власника і використовують людину як джерело безпеки», — сказав Вітале.

Для тих, хто цікавиться, як визначити, чи дійсно їх конкретна кішка дійсно любить їх, сказала Вітале, ймовірно, є деякі сильні сигнали, які слід шукати, хоча вони не будуть однаковими для двох різних тварин.

«Більш соціальні кішки проявлять прихильність, коли труться об своїх власників або сидять на колінах, в той час як більш незалежні кішки можуть показати свою прихильність, просто перебуваючи в одній кімнаті з їх власником. Існує багато відмінностей в тому, як кішки проявляють соціальну поведінку по відношенню до людей», — сказала вона.

Раніше НВ повідомляло, що японські зоологи провели експеримент, в якому довели, що домашні кішки здатні відрізняти своє ім'я від інших слів. В експерименті взяли участь 78 домашніх кішок і котики, що живуть в котячих кафе.

Вчені зафіксували, як господарі кличуть своїх котиків, а також інші слова, які нагадують імена тварин, але дещо відрізняються від них. Згодом вчені також додали до своїх слів імена інших кішок, які проживають разом з тією, яку вони звали спочатку.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X