Позитивне мислення. Вчені довели, що оптимісти живуть довше

30 серпня 2019, 20:53

Чоловіки і жінки з високим рівнем оптимізму в середньому жили на 11−15% довше, ніж ті, для кого було нехарактерним позитивне мислення.

Оптимізм не означає ігнорування життєвих проблем. Але коли відбуваються негативні події, оптимістичні люди менш схильні звинувачувати себе і з більшою ймовірністю бачать перешкоду тимчасовим, повідомляє CNN.

Відео дня

Нове дослідження показує, що оптимісти також мали найбільші шанси дожити до 85 років і старше. Результати підтвердилися, як показало дослідження, навіть з урахуванням соціально-економічного статусу, стану здоров’я, депресії, куріння, соціальної активності, неправильного харчування і вживання алкоголю.

«Це було перше дослідження, в якому було розглянуто вплив оптимізму на виняткову тривалість життя, яка визначається як життя у віці до 85 або більше років», — говорить провідний автор Левіна Лі, доцент психіатрії в Медичній школі Бостонського університету.

Дослідження показало, що жінки з найвищими рівнями оптимізму мали в 1,5 рази більше шансів на життя до 85 років і старше в порівнянні з жінками з найнижчими рівнями оптимізму. Чоловіки з високим рівнем оптимізму мали в 1,7 рази більше шансів дожити до цього віку, ніж більш песимістичні. Дослідження проводилося на двох вибірках за участю 1429 чоловіків і 69 744 жінок.

«У оптимістичних людей, як правило, є мета і впевненість в її досягненні. Ці цілі можуть включати здорові звички, які сприяють збільшенню тривалості життя», — сказала Лі.

Попередні дослідження виявили прямий зв’язок між оптимізмом і здоровим харчуванням і фізичними вправами, а також поліпшенням здоров’я серця, зміцненням імунної системи, поліпшенням функції легень і зниженням ризику смертності.

При цьому дослідження близнюків показують, що тільки близько 25% нашого оптимізму запрограмовані нашими генами. Решта залежить від нас і від того, як ми реагуємо на неприємності в житті.

«Існують дослідження, які вказують на те, що оптимізм можна посилити або виховати за допомогою певних видів навчання. Таким чином, це відкриває можливість того, що вирощування оптимізму і інших позитивних якостей може привести до значного поліпшення показників, пов’язаних зі здоров’ям, у тому числі тривалості життя», — сказав нейробіолог Річард Девідсон, професор психіатрії в Університеті Вісконсін-Медісон.

Додамо, нещодавно кінопродюсер Джон Машні в своїй колонці застеріг читачів НВ від надмірного оптимізму, оскільки «труднощі активізують талановитих людей».

«Коли ви налаштовані оптимістично, всі інші розслаблені. І ніхто не відчуває необхідності включатися і вносити свій вклад. У команді є кілька неймовірно талановитих людей, але всі їхні таланти дрімають до тих пір, поки в них не виникає необхідність», — підкреслив він в своїй колонці.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X