Не сумуй. Вчені розповіли, як депресія впливає на здоров’я серця

7 жовтня 2019, 22:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Серцевий напад або інсульт піддають людей ризику розвитку депресії, однак останні дослідження доводять, що депресія також негативно впливає на роботу серця.

Що таке депресія? Депресія - це психічний розлад, основними ознаками якого є знижений настрій і зниження або втрата здатності отримувати задоволення.

Депресія: симптоми

Відео дня

10 явних ознак депресії:

1. Почуття безпорадності і безнадійності.

2. Втрата інтересу до повсякденної діяльності - вас не цікавлять звичайні захоплення, соціальні заходи або секс.

3. Значна втрата ваги або збільшення ваги - зміна більш ніж на 5% ваги тіла на місяць.

4. Зміни сну. Вас мучить безсоння або пробудження в ранній час доби, або ви весь час прокидаєтесь.

5. Гнів або дратівливість, почуття збудження, занепокоєння або навіть бажання насильства.

депресія (Фото: VitalikRadko / depositphotos.com)
депресія / Фото: VitalikRadko / depositphotos.com

6. Втрата енергії. Почуття втоми, млявості і фізичного виснаження. Все ваше тіло може відчувати себе важким, і навіть невеликі завдання втомлюють або займають більше часу.

7. Ненависть до себе. Сильні почуття невдоволеності або провини. Ви різко критикуєте себе за виявлені помилки.

8. Безрозсудна поведінка. Ви зловживаєте психоактивними речовинами, азартними іграми або небезпечними видами спорту.

9. Проблеми з концентрацією. Проблеми з фокусуванням, прийняттям рішень або запам'ятовуванням речей.

10. Незрозумілі болі. Почастішання скарг на головний біль, болі в спині, болі в м'язах і болі в животі.

Окремо розглядається невротична депресія, яка майже не впливає психіку, але впливає на фізичне здоров'я і може сприяти розвитку гіпертензії і шлунково-кишкових розладів, рухи стають повільними, думки плутаються. Щоб дізнатися, чи варто вам вживати заходів і лікуватися від недуги, можна пройти тест на депресію.

Зв'язок депресії і захворювань серця

Дослідження показало, що у людей з депресією ймовірність серцевого нападу або інсульту зросла на 57%.

«З точки зору впливу на серце депресія може надавати майже такий же вплив, як і традиційні фактори ризику, такі як високий кров'яний тиск», - заявив Джессі Стюарт, доктор філософії, професор психології в Університеті Індіани і Університету Пердью в Індіанаполісі.

Одним з основних факторів може бути те, що люди з депресією часто намагаються зберегти звички здорового способу життя, такі як фізичні вправи, правильне харчування і прийом запропонованих ліків за розкладом, і все це впливає на серце. Несвоєчасне лікування може призвести до появи таких хвороб, як серцевий напад, інфаркт міокарда, стенокардія. Тому фахівці рекомендують вживати термінових заходів, а саме:

  • Зверніть увагу на симптоми

Депресія характеризується постійною сумом, почуттям непотрібності і втратою інтересу до хобі, роботі або спілкуванню з людьми. Ви також можете відчувати втому, занепокоєння, проблеми зі сном і труднощі з концентрацією уваги. Найчастіше ці симптоми більш помітні нашому оточенню, ніж нам, тому прислухайтеся до своїх близьких.

Біль в серці (Фото: photographee.eu / depositphotos.com)
Біль в серці / Фото: photographee.eu / depositphotos.com
  • Шукайте допомогу

Якщо ви підозрюєте, що страждаєте депресією, знайдіть психотерапевта або поговоріть з вашим лікарем, який може порекомендувати ліки або дати пораду.

  • Не бійтеся тривалого лікування

Зміни не відбуваються відразу - може знадобитися час, поряд з методом проб і помилок, щоб знайти правильний план лікування.

Пам'ятайте, що ваше здоров'я - у ваших руках. Обов'язково консультуйтеся з лікарем і не ігноруйте депресію - вона визнана одним з найбільш поширених і важких захворювань останніх років. До того ж, депресія негативно впливає на загальний стан організму. Будьте здорові!

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X