Дослідження: тата, які активно беруть участь у вихованні дітей, рідше страждають від депресії

1 березня 2021, 18:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Тата проявляли менше депресивних симптомів протягом першого року життя своєї дитини, якщо були більше залучені у виховання і життя своєї дитини в перший рік її життя.

Результати дослідження були опубліковані в журналі Frontiers in Psychology, коротко про нього розповіло видання PsyPost.

Післяпологова депресія у жінок активно вивчається вже досить давно. Але те ж питання про батьків — як народження дитини відображається на психологічному стані чоловіків — ставиться набагато рідше. Це вирішила виправити команда американських вчених.

Відео дня

Оладжіде Бамішігбін-молодший і його команда хотіли вивчити, як час, проведений батьком зі своєю новонародженою дитиною, батьківська самоефективність і внесок матеріальної підтримки пов'язані з депресивними симптомами батька протягом першого року життя дитини.

Для дослідження вчені відібрали 881 добровольця з малозабезпечених сімей. Їх опитали через місяць, півроку і рік після народження дитини. Батьки розповідали про те, що купують своїм дітям, а також скільки часу проводять з ними по буднях та у вихідні дні. В кінці дослідження кожен заповнив Единбурзьку шкалу післяпологової депресії.

Результати показали, що батьки, які проводили більше часу з дитиною і надавали їй велику матеріальну підтримку вже через місяць після народження, демонстрували зменшення депресивних симптомів на першому році життя дитини. Результати поширюються і на батьків-одинаків, і на тих, хто живе в розлученні.

"В цілому, я думаю, є два важливих висновки. По-перше, спілкування з дитиною краще не тільки для дитини, але і для батька. Так що, тата, займайтеся з дітьми раніше і частіше! Також, я думаю, всім важливо розуміти, що батьківська депресія — серйозна проблема, яка потребує уваги. Це впливає на тат, так само впливаючи на всю сім'ю. Тому важливо, щоб ми поставилися до цього серйозно", — коментує результати дослідження Бамішігбін.

Бамішігбін і його команда також вказали, що одним зі способів полегшити батьківську депресію може бути оплачувана декретна відпустка. Це дозволить чоловікам проводити більше часу зі своєю дитиною, не ризикуючи засобами для існування.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X