Ще й до НАТО вступили. Фіни є найщасливішими мешканцями Землі — дослідження

7 квітня, 14:25
Жителі Фінляндії вважаються найщасливішими на планеті (Фото:pressmaster/Depositphotos)

Жителі Фінляндії вважаються найщасливішими на планеті (Фото:pressmaster/Depositphotos)

За даними World Happiness Survey, за останні шість років Фінляндія була найщасливішою країною на планеті.

Оцінка щастя проводилася за десятьма критеріями, серед яких були доходи в країні, якість та доступність послуг, свобода прийняття рішень, рівень корупції.

Перше місце жителям Фінляндії забезпечили доступна децентралізована охорона здоров’я, в якій приватні установи займають зовсім невеликий сегмент ринку, високий рівень свобод, якісна та повсюдно доступна освіта, низький рівень корупції та соціальної нерівності.

Відео дня

Також фіни можуть похвалитися чудовою системою громадського транспорту.

Крім об'єктивних показників, поняття щастя виявилося також суб'єктивним. Деякі критерії, як, наприклад, рівень соціальної нерівності, у кількісному обчисленні дорівнювали показникам з інших країн. Але жителі Фінляндії оцінювали їх вище за інших. Автори дослідження пояснюють це відсутністю завищених очікувань і також вважають частиною рецепту щастя по-фінськи.

Також велике значення мало наявність свобод. Цей критерій вигідно виділив Фінляндію на тлі економічно благополучних Туреччини та Угорщини.

Дослідження проводилося упродовж шести років. Крім Фінляндії, до топ-3 найщасливіших країн також увійшли Данія та Ісландія.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X