Дослідження: менше працювати корисно для здоров’я — як фізичного, так і психічного

5 березня 2021, 16:56
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Скорочення тривалості робочого тижня позитивно позначається на здоров'ї людей — вони кидають курити і більше займаються собою. Такі висновки зробили економісти під час дослідження, проведеного на основі французького досвіду.

У 1998 році уряд Франції скоротив тривалість робочого тижня з 39 до 35 годин без зміни заробітної плати робітників. Ця поправка до закону була скасована наступним урядом. Проте, дослідники все одно отримали можливість вивчити вплив кількості роботи на здоров'я людей в загальнонаціональному масштабі, пише The Academic Times.

Відео дня

Економістці Інес Бернелл з Національного університету Ла-Плата, що в Аргентині, прийшла ідея вивчити вплив французької реформи на здоров'я задля магістерської дисертації в 2010 році. Потім вона відклала цю думку і повернулися до неї вже в 2016 році, під час роботи з економістом Яном Бітенбеком з Лундського університету в Швеції.

Дані про стан здоров'я взяті з опитування робітників у 1998 році, коли була оголошена реформа, і в 2002 році, коли реформа була повністю реалізована. Опитування проводилися з одними і тими ж людьми з різницею в чотири роки — вони розповідали про зміни у своєму житті, які торкнулися їх через скорочення робочого тижня на чотири години.

Це призвело до того, що у людей з'явилося більше вільного часу, який вони могли використовувати на свій розсуд. Наприклад, люди робочих професій почали кидати палити — опитування зафіксували скорочення куріння на 19-24%. Люди з офісів ж більше часу почали приділяти своєму тілу — серед них було зафіксовано скорочення індексу маси тіла (ІМТ) на 1,7-2,1%.

Крім відстеження рівня куріння та ІМТ, дослідження також відстежувало самооцінку здоров'я. Економісти виявили, що скорочення робочого часу підвищило ймовірність збереження гарного самопочуття на 2-3%.

Важливо відзначити, що при цьому працівники офісів загалом не стали менше курити, в той час як представники робітничих професій не почали масово займатися в залах — дослідники пов'язали це з особливостями робочого місця.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X