Життя заграє новими фарбами. Що таке арт-терапія і як отримати від неї задоволення

12 березня 2020, 06:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Весна — час нових починань. Якщо ви давно шукаєте хобі, яке дозволить відпочивати, заповнювати внутрішній ресурс і розвиватися одночасно, відкрийте для себе переваги малювання.

Розповідаємо, чому це варто зробити і як почати.

Малювання - це і спосіб розвитку креативного мислення, і можливість відпочити і «розвантажитися» від проблем, що накопичилися, заповнити внутрішній ресурс для боротьби зі стресом, і терапія. Займатися образотворчим мистецтвом можна як на самоті, так і в групах або на спеціальних курсах, якщо ви, наприклад, хочете освоїти техніку акварелі або олійного живопису.

Відео дня

Для самостійних занять придбайте скетчбук і набір олівців. Ви можете як займатися по відеоуроку, так і придумувати образи самостійно - головне, щоб заняття приносило вам задоволення.

Ще один важливий ефект малювання - терапевтичний. Процес творчості звільняє мозок від зайвого навантаження, дозволяє фантазувати і піднімає настрій - навіть простий вибір кольорової палітри для малюнка розслабляє і радує. Дослідник Дженніфер Дрейк, доктор філософії, доцент кафедри психології в Бруклінському коледжі, провела експеримент, який довів, що малювання звільняє від негативних емоцій. Однак, якщо ви відчуваєте, що малювання потрібне вам не як спосіб релаксу або хобі, а як лікування, зверніться до арт-терапії.

малювання (Фото: gdolgikh / depositphotos.com)
малювання / Фото: gdolgikh / depositphotos.com

Як працює арт-терапія?

Арт-терапія поєднує в собі психотерапію і деякі форми візуального мистецтва. За даними Американської асоціації арт-терапії, терапевти навчаються розуміти, як колір, текстура і образотворчі засоби можуть допомогти в терапевтичному процесі, розкриваючи думки, почуття і характер людини. При цьому фахівці в США та інших країнах проходять необхідну сертифікацію.

Процес творчості дає людині можливість змінити своє сприйняття будь-яких проблем, з якими вона стикається. На практиці арт-терапія може застосовуватися в поєднанні з розмовною терапією або в якості самостійної форми терапії.

Кому потрібна арт-терапія?

Людині не потрібен особливий творчий талант, щоб займатися арт-терапією і отримувати від неї користь. Фактично, люди різного віку - діти, підлітки і дорослі - можуть скористатися цим методом лікування. Найбільш популярний цей вид терапії серед:

  • літніх людей;
  • людей з високим рівнем стресу на роботі;
  • людей з серйозними захворюваннями;
  • людей, які проходять лікування у психотерапевта.
малювання (Фото: VadimVasenin / depositphotos.com)
малювання / Фото: VadimVasenin / depositphotos.com

Поради з малювання

1. Будьте уважні до процесу малювання. Зосередьтеся і спостерігайте за тим, що ви малюєте в даний момент, відпустіть всі зайві думки.

2. Виберіть емоційно нейтральний предмет. Мета полягає в тому, щоб намалювати щось, що відволікає вас від проблем або поганого настрою.

3. Не думайте про те, наскільки технічно правильним вийде малюнок. Мета - отримати задоволення, а не створити шедевр (хоча і це можливо за допомогою практики). Виберіть найбільш приємну палітру кольорів і приступайте до створення малюнка.

Приклади простих малюнків для натхнення

Темою для малюнка може стати, що завгодно. Кумедні тварини, єдинороги, пейзажі, аніме, люди і багато іншого. Їх можна зображувати ручкою або олівцем в техніці дудла, скетчу, або спробувати свої сили в акварелі. Для акварелі радимо придбати якісні пензлі і підходящий папір, вони будуть «малювати за вас».

Як малювати ламу (Фото: pinterest.com)
Як малювати ламу / Фото: pinterest.com
Як намалювати лисицю (Фото: pinterest.com)
Як намалювати лисицю / Фото: pinterest.com
Як намалювати рослина (Фото: pinterest.com)
Як намалювати рослина / Фото: pinterest.com

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X