Потрібно більше пальців вгору! Дослідники з’ясували, як лайки впливають на наші спогади

20 квітня 2021, 18:28
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Кількість лайків під постом може вплинути на те, як ми відносимось до наших спогадів, особливо якщо пост набирає низьку кількість «пальців вгору».

До такого висновку прийшли психологи з Університету Йорка.

Вони опитали 60 користувачів соцмереж, які знають про функції спогадів Facebook і Apple. Хтось вважає ці функції моторошними і інвазивними, а хтось навпаки впевнений, що це корисна функція, яка нагадує про минуле, про яке вони могли б забути.

Відео дня

Незважаючи на те, що учасники визнали, що їхні спогади були особистими і на них не повинні впливати соціальні мережі, деякі все ж виявили, що вони інакше думають про подію через реакцію на неї в соціальних мережах. "Ви ніби всупереч своїй волі думаєте про кількість лайків", — відзначає один з учасників дослідження.

"Для деяких спогади стали підтверджуватися, частково, за допомогою лайків в соціальних мережах, які сприймаються як оцінка цінності спогадів", — пишуть вчені. Ще один з учасників відзначив, що люди постійно залежать від думки інших, "в тому числі і від того, що вони думають про ваші спогади", пише Neuroscience News.

Інший учасник дослідження відзначив, що, якби він поділився своїм спомином і отримав під постом три лайки, то ця низька кількість стала б частиною його сприйняття цієї події. Хтось через це і зовсім боїться ділитися приємним для них спогадом, навіть якщо дуже хоче. Наприклад, одна учасниця сказала, що утримається від того, щоб ділитися певними «заповітними спогадами», якщо кількість отриманих лайків змінить її ставлення до цього спогаду.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X