Кішки чи собаки? Нове дослідження показало, які тварини ефективніше знімають стрес

31 жовтня, 13:49
Кішки більше допомагають при стресі — дослідження (Фото:AllaSerebrina/Depositphotos)

Кішки більше допомагають при стресі — дослідження (Фото:AllaSerebrina/Depositphotos)

Опитування в бельгійських навчальних закладах виявило, що студенти та викладачі, які зазнають нервового перенапруження через іспити, відчувають більше полегшення після спілкування з кішками.

У рамках дослідження вчені попросили 1438 респондентів заповнити анкету. З цих респондентів 905 були студентами, а 533 викладачами, співробітниками чи шкільними вчителями.

Відео дня

Більшість опитаних відзначили зниження рівня емоційного перенапруження після спілкування з кішками.

«Це нове дослідження підкреслює терапевтичний потенціал спілкування з кішками для благополуччя людини. Більше людей могло б отримати цю чудову нагоду, якби кішки були більше включені до програм втручання за участю тварин», — пише доктор Джанет Хой-Герлах, один із співавторів дослідження.

Під програмами втручання Хой-Герлах має на увазі те, що 86% навчальних закладів Бельгії надають своїм учням і співробітникам можливість поспілкуватися з тваринами. Однак у більшості випадків у живих куточках шкіл та університетів можна зустріти собак.

«Кішки, що виросли з людьми і мають гарне виховання, можуть запропонувати комфорт і дружню підтримку, які необхідні людям, коли вони відчувають стрес», — сказала вона.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо НВ
X