Це не жарт. Вчені довели, що люди скоріше добрі по своїй природі

22 листопада 2019, 15:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Американські дослідники провели серію експериментів, в яких довели, що люди частіше поводяться добре, коли у них мало часу на роздуми.

Це дослідження, можливо, суперечить уявленням еволюційної біології, яка підкреслює важливість конкуренції.

Група дослідників з Гарварда і Єльського університету провела серію тестів, які намагалися визначити, як люди вважають за краще діяти — спільно або егоїстично, як при первинному зіткненні з проблемою, так і згодом, коли у них був шанс поміркувати.

Відео дня

«Результати були вражаючими: у кожному окремому дослідженні більш швидкі, тобто більш інтуїтивні рішення приймалися за більш високий рівень співпраці, в той час як більш повільні, тобто більш рефлексивні рішення були пов’язані з більш високим рівнем егоїзму. Ці результати говорять про те, що наш перший імпульс — співпрацювати, що ми все-таки хороші“ істоти», — відзначають вчені.

Інша великомасштабне міжнародне дослідження, опубліковане в журналі Science, показало, що люди з більшою ймовірністю повернуть втрачений гаманець, коли думають, що втрата буде шкідлива для людини, яка його втратила.

«У цих експериментах ми вивчили більше 17 000 втрачених гаманців, що містять різні суми грошей, в державних та приватних установах і вимірювали, чи зв’язувалися одержувачі з власниками для повернення гаманців. Практично у всіх країнах громадяни з більшою ймовірністю повертали гаманці, які містили великі гроші. Ані неспеціалісти, ані професійні економісти не змогли передбачити цей результат», — підкреслили автори роботи.

Іншими словами, люди, ймовірно, хочуть бути хорошими людьми і, дійсно, мають вроджену здатність бути такими.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X