Медики розповіли, скільки людей мають проблеми з психічним здоров’ям у середньому віці. Спойлер — набагато більше, ніж ви думали

25 січня 2021, 13:45

Люди, що народилися між 1946 і 1970-ми роками частіше за інших повідомляють про депресію та тривожність у 40−50 років.

Про це повідомляють британські вчені з London's Global University. Результати свого дослідження вони опублікували в журналі Psychological Medicine, а коротко їх переказало видання Neuroscience News.

Відео дня

Дослідники проаналізували дані, зібрані за останні чотири десятиліття про більш ніж 28 тис. дюдей у віці від 23 до 69 років, щоб дослідити рівень психологічного стресу у зрілому віці та їхні відмінності між поколіннями.

Серед тих, хто народився в 1958 і 1970 роках, кількість людей, що зазнають проблеми у віці 20-30 років була нижчою, ніж у молодих людей інших років народження. Але у віці від 46 до 53 років рівень тих, хто переживав психічні проблеми, виростав аж до 20% у народжених в 1970-му і 19% серед народжених в 1958-му році.

Цікаво, що у народжених в 1946 році навпаки з віком рівень психологічного стресу і, як наслідок, хвороб, знижується.

Дослідники також відзначили, що жінки більш депресивні за чоловіків.

"Середній вік, як правило, пов'язаний з піком кар'єри, коли дорослі набувають все більшої відповідальності, що супроводжується скороченням вільного часу і підвищеним стресом, пов'язаним з роботою. Середній вік також часто пов'язаний зі змінами в структурі сім'ї, які можуть бути пов'язані з психічним здоров'ям, такими як синдром порожнього гнізда і зростання числа розлучень", — пояснюють учені.

Також вони вважають, що на загальний стан людей могла вплинути пандемія коронавірусу і карантин — люди повинні були сидіти вдома, багато хто з втратив роботу, хоча при цьому їм потрібно дивитися за дітьми і старшими родичами.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X