Наука мріяти. Три способи зробити так, щоб ваші бажання збувалися - фото

Наука мріяти. Три способи зробити так, щоб ваші бажання збувалися

2 січня 2020, 07:24

Як різні техніки по загадування бажань допомагають їм збуватися

Новий рік — час мріяти. Одні з нас просто відправляють запит у Космос, інші вдаються до різних технік загадування бажань.

Їх арсенал дуже багатий, але всі способи можна розбити на три основні групи.

Відео дня

Це записи, візуалізація і ритуали.

І що б там не казали скептики, дослідження вчених і психологів підтверджують: сенс у всьому цьому «чаклуванні» є.

Unsplash

Фото: Unsplash

Навіщо потрібно записувати бажання


Т і, хто фіксує свої мрії та цілі на папері, набагато успішніші за тих, хто цього не робить.

До такого висновку дійшли вчені Гарвардського університету, провівши дослідження на групі студентів Гарвардської бізнес-школи.

Вони поставили їм запитання: «Чи ставили ви чіткі, письмово оформлені цілі на майбутнє і чи складали план  їх досягнення?». Ті, хто це робив, були в абсолютній меншості — всього 3%. У 13% опитаних були цілі, але вони їх не записували. І в абсолютної більшості — 84% — не було особливих бажань, крім як швидше закінчити бізнес-школу і гарненько відпочити.

Через 10 років вчені знову поспілкувалися з цими молодими людьми. І виявилося, що ті, хто мав цілі, але не записував їх, заробляв у середньому вдвічі більше, ніж ті, хто взагалі не ставив перед собою ніяких цілей. А ті 3%, які мріяли і фіксували свої мрії на папері, заробляли в 10 разів більше, ніж 97% опитаних у групі.

Нічого дивного в цьому немає, впевнена психолог Олена Канюка.

«Щоб щось реалізувати в цьому житті, чогось досягти, необхідно зібратися всіма силами. Коли людина починає прописувати цілі, він на кінчику ручки зосереджує свої думки про щось, таким чином, наводить фокус уваги. Крім того, в звичайному режимі інформаційного шуму людина забуває бажане, а при написанні увага якориться на задуманому», — пояснює експерт.

При цьому вона радить: важливо не просто написати «хочу машину», а ще й прописати, для чого це вам потрібно.

«Це дозволить вивести бажання на більш усвідомлений рівень. Коли людина більше усвідомлює, у неї більше мотивація цього досягати, — вважає психолог. — Крім того, прописуючи свої бажання, ми фіксуємо їх у підсвідомості. А вона, як дитина, розуміє буквально програму і реалізує її. Якщо на свідомому рівні людині в реалізації задуманого заважають різні установки що, а якщо тощо), То підсвідомість працює чисто і швидко. Головне — програмувати її правильними речами».

Unsplash

Фото: Unsplash

Як працює візуалізація мрії


О дин з популярних секретів «збування мрій» — візуалізувати бажане, намагаючись не тільки уявити його в усіх деталях, але й максимально відчути.

Як, наприклад, у вас буде розвіватися волосся, коли ви будете мчати за кермом кабріолета. Або як сонце буде грати в келиху шампанського, яке ви будете розпивати на терасі власного будинку.

Австралійський психолог Алан Річардсон провів експеримент, який доводить: візуалізація дійсно працює.

Об'єктом його дослідження стала баскетбольна команда. Психолог розділив її на три групи, зафіксувавши попередньо результати гри кожного баскетболіста.

Гравці першої ходили в спортзал щодня, другої — взагалі не тренувалися, а третьої — подумки уявляли, як тренуються, щодня по півгодини. Через місяць психолог перевірив результати.

І виявилося, що ті, хто займався кожен день в залі, покращили їх на 24%. Ті, хто нічого не робив, залишився на колишньому рівні. А ось ті, хто тренувався тільки в своїй голові, здивували: вони стали краще грати на 23%. Тобто показали практично такий же результат, як і ті, хто був у спортзалі щодня.

Звичайно, для такого ефекту потрібно займатися візуалізацією серйозно: використовувати професійні методики, приділяти їй мінімум півгодини на день.

Але ефективними можуть бути й такі варіанти візуалізації, як, наприклад, створення карти бажань або вибір предмета-амулета, який символізує вашу мрію.

Як це працює, розповіла психолог, керівник майстерні інтуїтивного життя «Доброта» Миродара Єрко.

«Складність переміститися до бажаного, як правило, пов'язана з внутрішнім опором. В людині є програма: що вона може мати, а чого — не може, — пояснює вона. — І ось ця звичка думати про себе певним чином досить стійка».

На думку психолога, деякі з таких звичок більш рухливі.

«Наприклад, зазвичай я не купую дуже дорогий сир, — розповідає Миродара Єрко. — Але в принципі розумію, що, якщо захочу, то зможу це зробити. Але є бажання, які перебувають за територією допустимості. Наприклад, для когось це мати яхту. В такому випадку психіка навіть не допускає, що це можливо. І людина не перевіряє. Вона не йде туди, де це може бути».

За її словами, всі ці символи починають розгойдувати внутрішній опір, створювати ілюзію реалістичності. В результаті межа, вибудувана психікою, потроху розмивається, і людина починає, наприклад, помічати, що люди, які подібні до неї, впоралися з таким завданням.

І ось так ми проробляємо дірочку за дірочкою в греблі внутрішнього опору. І людина вже розуміє, що власна яхта — не зі світу фантастики. А той, хто розуміє, що мета досяжна, починає, що називається, працювати м'язами, робить реальні кроки, пояснює психолог. Він перестає бути паралізованим своїм переконанням, що це неможливо, починає активно і конструктивно діяти і досягає своєї мети.

Unsplash

Фото: Unsplash

Який сенс у ритуалах


З а таким же принципом працюють і всілякі новорічні ритуали, будь то випити залпом келих шампанського, поки годинник 12 б'є, або з'їсти 12 виноградин.

Віра знімає внутрішні блок-пости.

«Все це працює рівно настільки, наскільки ви в це вірите», — впевнена Олена Канюка. — Чим сильніше віра, тим менше захисних механізмів виставляє наша психіка на шляху до здійснення нашого бажання».

Тож творіть і витворяйте в новорічну ніч, загадуючи свої бажання. А якщо в компанії в цей момент буде людина, яка вище вас за статусом, і ви їй розповісте про мету своєї  «творчості», то швидше досягнете своєї мети.

До висновку про те, що плани, озвучені начальству або будь-якій людині, яка перебуває вище за вас на соціальних сходах, швидше здійснюються, дійшли висновку фахівці з Університету штату Огайо.

В одному з їхніх досліджень група студентів повинна була рухати повзунок на екрані комп'ютера максимальну кількість разів у певний період часу. Підрахувавши результат, вони повинні були повторити досвід, але на цей раз перед його початком записували свої цілі.

Потім їм говорили, що прийде людина, яка перевірить, що вони намітили. Перед однією групою вона з'явилася в костюмі, в ролі асистента факультету економіки. Перед іншими — в повсякденному одязі і представилася студентом. Третя група нікому не показувала свої цілі.

У підсумку найбільше докладала зусиль перша група, щоб не впасти в бруд обличчям перед шанованою людиною. Різниці між показниками першої та другої груп не було.

Таким чином, механізм зрозумілий: поділившись своїми планами на Новий рік з людиною, чия думка для вас цінна, ви будете намагатися всіма силами їх здійснити, щоб не втратити її повагу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Діліться матеріалом
Радіо НВ
X