Ставимо на паузу. Як швидко ви втратите форму, якщо припините займатися — дослідження

18 травня 2021, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Навіть невелика перерва в налагодженому процесі тренувань може негативно позначитися на вашому фізичному стані.

Ключ до того, щоб стати кращим — незалежно від типу тренування — перевищення «звичного навантаження», до якого звикло наше тіло. Час, необхідний для того, щоб прийти в форму, змінюється в залежності від величезної кількості різних факторів — починаючи від віку і закінчуючи навколишнім середовищем.

Відео дня

Те ж саме і з втратою фізичної форми — але в першу чергу тут впливає те, чим займалася людина до своєї перерви, пише The Covnersation. Однак важливо розуміти, що в гіршому випадку ви «впадете» до рівня, який у вас був до тренувань — гірше не буде. Хіба що за час паузи ви почнете палити або їсти не найкориснішу їжу.

Людина починає втрачати серцево-судинну підготовку і силу протягом 48 годин після зупинки. Однак відчувати ці ефекти ми зможемо приблизно на другий-третій тиждень паузи.

Наприклад, під час кардіотренувань людина за перші чотири тижні втратить близько 10% від свого рівня максимального споживання кисню. Далі рівень кардіореспіраторної підготовки також буде падати, хоча і не такими темпами. Врешті решт, до свого початкового рівня звичайна людина «дійде» за вісім тижнів.

Ефект від силових тренувань триває трохи довше. Для значного зменшення робочої ваги, яку людина зможе підняти, має пройти 12 тижнів без тренувань. Цікаво, що частина сили при цьому збережеться навіть якщо ви повністю припините займатися — а розмір м’язових волокон і зовсім може практично не змінитися.

Вчені відзначають, що темпи втрати форми приблизно однакові для всіх людей — і навіть вік не грає тут визначальну роль. Однак чим краще ви тренувалися до паузи, тим повільніше буде йти від вас ваша підготовка під час простою.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X