Хто б міг подумати. Фізичні вправи допомагають позбутися наркотичної та алкогольної залежності

27 квітня, 10:12
Біг виявився ефективним для лікування залежностей (Фото:martinan/Depositphotos)

Біг виявився ефективним для лікування залежностей (Фото:martinan/Depositphotos)

Канадські вчені провели метааналіз досліджень, у якому знайшли зв’язок між трьома годинними тренуваннями на тиждень та відмовою від згубних звичок.

В огляді було розглянуто 43 раніше опубліковані дослідження програм лікування від вживання алкоголю або наркотиків (наприклад, стаціонарне лікування чи детоксикація під наглядом), які включали компонент вправ. Біг підтюпцем був найбільш вивченою формою вправ, але в деяких дослідженнях також перевірялися йога, їзда велосипедом, силові тренування, ходьба та інші види руху. Найбільш поширена частота вправ становила три 60-хвилинні заняття на тиждень.

Відео дня

У шістнадцяти статтях вивчалося, чи припинили люди, які дотримувалися режиму вправ на додаток до звичайного лікування, чи значно скоротили вживання психоактивних речовин, і в 75% випадків вони це зробили.

Пошук методів лікування залежностей давно вважається одним із пріоритетних напрямів медицини.

Додавання фізичної активності до традиційного лікування розладів, пов'язаних із вживанням психоактивних речовин, імовірно, призводить до кращих результатів, каже співавтор огляду Флоренс Піше, докторант у галузі фізичної активності в Університеті Монреалю.

Лікування від вживання психоактивних речовин дуже часто зосереджене на психологічному здоров'ї. Фізичне здоров'я іноді відкладається убік», — каже Піше.

Проте дослідження її та її колег показують, що їхнє поєднання може бути більш ефективним.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X