А ось це несподівано. Американські вчені з’ясували, як зробити біг ефективнішим — щоправда, тільки жінкам

21 квітня, 17:05
Хороший спортивний бюстгальтер допомагає підвищити ефективність тренувань із бігу (Фото:yobro10/Depositphotos)

Хороший спортивний бюстгальтер допомагає підвищити ефективність тренувань із бігу (Фото:yobro10/Depositphotos)

Доктор Дуглас Пауелл і Хейлі Фонг та їхні колеги з Дослідницького центру біомеханіки грудей при Університеті Мемфіса порівняли ефективність тренувань з бігу за умови носіння якісного й не дуже бюстгальтера. Результат їх здивував.

Вчені виявили, що завдяки спортивному топу з хорошою підтримкою грудей можна поліпшити результативність тренування на 7%.

У дослідженні взяли участь 12 бігунок у віці від 18 до 35 років з різним розміром грудей. Усім їм запропонували виконати трихвилинні забіги в бюстгальтері з хорошою фіксацією та зі слабкою.

Відео дня

Для контролю учасниць попросили повторити експеримент без бюстгальтера.

Для відстеження результатів команда використовувала 10 камер і бігову доріжку. Рухи учасниць відстежували за допомогою індивідуальних світлоповертальних маркерів, закріплених на різних частинах тіла. Дослідники також використовували Visual3D для розрахунку рухів колінного суглоба та грудей у кожній точці руху.

З’ясувалося, що під час тренувань у гарному топі організм жінок споживав менше кисню, був витривалішим, і, до того ж у цьому випадку знижувалася ймовірність травм.

.

«За останні 50 років відбулася еволюція в дизайні бюстгальтерів, — говорить Пауелл. — Наші результати показують, що спортивні бюстгальтери слід розглядати не тільки як одяг, а і як спортивний інвентар, що може поліпшити продуктивність, знизити ризик травм, позитивно впливаючи на здоров’я жінок».

.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X