Йдіть в зал. Вчені пояснили, як носіння маски впливає на заняття спортом

11 березня 2021, 13:34

Нове дослідження італійських медиків передбачає, що здорові люди можуть безпечно носити маску для обличчя при виконанні енергійних вправ.

Єдина, незначна, складність виникла при виконанні аеробних вправ, відзначили автори роботи.

Вчені оцінили дихання, частоту серцевих скорочень, артеріальний тиск і рівень кисню в крові у 12 добровольців, коли вони тренувалися на велотренажері в масці і без неї. У вибірці було шість жінок і шість чоловіків, середній вік 40 років. У жодного не було проблем зі здоров’ям.

Відео дня

В учасників експерименту було кілька незначних відмінностей в деяких вимірах, в залежності від того, носили або не носили маски учасники, але ніяких ознак будь-якого ризику для здоров’я.

«Результати показують, що здоровим людям безпечно носити маски під час інтенсивних вправ», — сказала автор дослідження Елізабетта Сальвіоні з Centro Cardiologico Monzino, IRCCS, в Мілані, Італія.

«Ми знаємо, що основний шлях передачі коронавірусу — через краплі в диханні, і можливо, що більш важке дихання під час вправ може сприяти передачі, особливо в приміщенні. Дослідження показують, що носіння маски може допомогти запобігти поширенню хвороби», — сказала Сальвіоні.

Дослідники відзначили, що при носінні маски для обличчя в учасників було в середньому зниження приблизно на 10% здатності виконувати аеробні вправи, ймовірно, тому, що їм було трохи важче вдихати і видихати через маски.

За словами автора дослідження Массімо Мапелло, також з Centro Cardiologico Monzino, «Це зниження є скромним і, що особливо важливо, воно не передбачає ризику для здорових людей, що виконують вправи в масці, навіть коли вони працюють з максимальним навантаженням».

Раніше НВ писав про те, що, згідно з недавнім дослідженням, заняття в тренажерному залі можна замінити домашніми вправами.

Канадське дослідження було змодельовано на основі фітнес- плану, відомого як «5BX», або «П’ять основних вправ», який був спочатку розроблений в 1950-х роках для Королівських ВПС Канади.

«Особливість пандемії полягає в тому, що зараз у багатьох людей є вільний час, але закриття територій і заходи фізичного дистанціювання обмежують доступ до об'єктів та обладнання», — сказав провідний автор дослідження Мартін Гібала, професор кінезіології в Університеті Макмастера в Онтаріо.

«Закриття тренажерних залів в деяких місцях, ймовірно, погіршить боротьбу, з якої, схоже, стикаються багато людей, намагаючись підтримати форму», — сказав він у випуску новин університету.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X