Фітнес проти безсоння. У Норвегії з’ясували, як уникнути проблем зі сном

6 грудня 2022, 09:43
Кардіотренування середньої та високої інтенсивності допоможуть уникнути проблем зі сном (Фото:pixabay.)

Кардіотренування середньої та високої інтенсивності допоможуть уникнути проблем зі сном (Фото:pixabay.)

Дослідники з Норвезького університету науки та технологій (NTNU) проаналізували дані 30 тис. дорослих і з’ясували, що любителі кардіотренувань рідше вдаються до прийому снодійних препаратів.

Проспективне дослідження показало, що любителі регулярно виконувати кардіовправи рідше звертаються до лікаря за рецептом на ліки від безсоння.

"У Норвегії кожному громадянину присвоюється особистий ідентифікаційний код, який дозволяє пов'язати дані з різних реєстрів з популяційними дослідженнями", - пояснює автор дослідження Лінда Ернстсен.

Відео дня

І в той час, як більшість досліджень сну зосереджено на загальних перевагах фізичної активності, дослідження Ернстен було зосереджено на впливі кардіотренувань.

"Кардіореспіраторна витривалість відображає ваше серцево-судинне здоров'я та постачання киснем всього вашого тіла. Для підвищення (або підтримки) вашого рівня фізичної підготовки потрібна помірна або висока інтенсивність фізичної активності (70-85% від максимальної частоти серцевих скорочень) протягом 75 хвилин на день», - говорить Ернстен.

Дослідниця окремо уточнює, що користь для сну принесе лише середня та висока інтенсивність навантажень, а ось прогулянка з собакою, хоч і вплине на організм у цілому краще, ніж лежання на дивані, ніяк не покращить сон.

Результати норвезького дослідження показують, що постійні вправи середньої та високої інтенсивності знижують ризик серйозних проблем зі сном. Учасники, які підтримували хорошу кардіореспіраторну форму, набагато рідше зверталися за медичною допомогою щодо проблем зі сном.

Ця наукова робота викликала обговорення серед інших спеціалістів. Головним чином, тому, що тепер учені мають визначити, коли краще займатися спортом, щоб забезпечити собі глибокий і здоровий сон. Деякі дослідники, наприклад, канадський фізіотерапевт Лаліта Максорлі, вважають, що найкраще приділяти час тренуванням вранці. Завдяки цьому, на думку фахівця, організм зможе налагодити циркадні ритми.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X