Індуси мали рацію. Вчені розповіли про користь занять йогою

13 грудня 2019, 17:52
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Оглядове дослідження виявило докази того, що йога підсилює багато зі структур і функцій головного мозку.

Дослідники виявили схожість між йогою і аеробними вправами, тобто тренуваннями низької та середньої інтенсивності.

Огляд був присвячений 11 досліджень взаємозв'язку між практикою йоги і здоров’ям мозку. У п’яти дослідженнях брали участь люди, які не мають досвіду в практиці йоги, які в якості експерименту брали участь в одному або декількох заняттях йогою на тиждень протягом 10−24 тижнів. Інші дослідження вимірювали відмінності в мозку між людьми, які регулярно практикують йогу, і тими, хто цього не робить.

Відео дня

У кожному з досліджень використовувалися методи візуалізації мозку, такі як МРТ, функціональна МРТ або однофотонна емісійна комп’ютерна томографія. Всі учасники займалися хатха-йогою, яка включає в себе рухи тіла, медитацію і дихальні вправи.

«У кожному з цих 11 досліджень ми визначили деякі області мозку, які постійно з’являються в результатах, і вони на подив майже не відрізняються від того, що ми бачимо в дослідженнях фізичних вправ», — сказала професор кінезіології і суспільної охорони здоров’я Університету Іллінойсу Неха Готі.

«Наприклад, ми бачимо збільшення обсягу гіпокампу після занять йогою», — сказала Готі. За її словами, у багатьох дослідженнях, присвячених впливу аеробних вправ на мозок, також з часом спостерігається збільшення розмірів гіпокампу.

За словами Готі, гіпокамп бере участь в обробці пам’яті і, як відомо, з віком скорочується. «Це також структура, яка в першу чергу впливає на деменцію та хворобу Альцгеймера».

Також зміни були зафіксовані в мигдалевидному тілі, префронтальній і поясний корі головного мозку. Всі ці ділянки мозку, необхідні для навчання, планування, прийняття рішень та інших функцій, були більшими у людей, що практикують йогу. Дослідження показали, що практика йоги також покращувала результати когнітивних тестів у добровольців і покращувала їх емоційний стан.

За словами Готі, відкриття того факту, що йога може впливати на мозок подібно до аеробних вправ, інтригує і вимагає додаткового вивчення.

«Йога не є аеробною за своєю природою, тому повинні бути інші механізми, що приводять до цих змін мозку. Поки у нас немає доказів, щоб визначити, що це за механізми», — сказала вона.

Вона підозрює, що посилення емоційної регуляції є ключем до позитивного впливу йоги на мозок. Наприклад, за її словами, дослідження пов’язують стрес у людей і тварин зі зменшенням гіпокампу і погіршенням показників в тестах пам’яті.

За словами Готі, йога допомагає людям з тривожними розладами або без них справлятися зі стресом.

Дослідники говорять, що існує необхідність в більш ретельних дослідженнях впливу йоги на мозок. Вони рекомендують великі дослідження, в яких учасники займаються йогою протягом кількох місяців, зіставляють групи йоги з активними контрольними групами і вимірюють зміни в мозку і показники когнітивних тестів, використовуючи стандартні підходи, які дозволяють легко порівнювати їх з іншими видами вправ.

«Наука вказує на те, що йога корисна для здорової роботи мозку, але нам потрібні більш суворі і ретельно контрольовані дослідження для підтвердження цих початкових результатів», — відзначають автори роботи.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Здоров'я
Головні новини про здоров’я, фітнес та харчування
Щосуботи

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X