Чому потрібно ходити пішки кожен день. Сім переваг для здоров’я

Ходьба може бути вашим основним видом кардіотренування (Фото:Arek Adeoye/Unsplash)
Один із найпотужніших і найпростіших способів підтримувати здорову вагу, здоровʼя суглобів міцними та жити довше. Користь ходьби для здоров’я безмежна, і наука доводить, що додавши ходьбу до свого розпорядку дня, ви можете значно покращити своє фізичне та психічне здоров’я.
Ходьба може бути вашим основним видом кардіотренування, головне — займатися спортом принаймні 30 хвилин на день.
Дослідження показують, що ходьба може зробити все: від зниження артеріального тиску та ризику хронічних захворювань до покращення роботи мозку.
Ходьба досить проста, щоб кожен з різним рівнем фізичної підготовки міг робити ці щоденні кроки. Вона має величезні переваги, від підтримки здорової імунної системи до прискорення метаболізму та зміцнення ваших суглобів, м’язів і кісток, не кажучи вже про те, що вона чудово знімає стрес.
Дізнайтесь про переваги прогулянок і про те, чого ви можете очікувати, після 30-хвилинної прогулянки більшість днів тижня.
Ходьба — це вид фізичних вправ із низьким навантаженням, яка пропонує численні переваги як для фізичного, так і для психічного здоров’я. Ось кілька причин, чому вам варто частіше ходити пішки:
Поліпшення здоров’я серцево-судинної системи
Регулярні прогулянки можуть допомогти покращити здоров’я серця, знизивши артеріальний тиск і ризик серцевих захворювань та інсульту.
Фізична активність прискорює частоту серцевих скорочень, зміцнює ваше серце та покращує кровообіг у вашому тілі, приносячи більше кисню та поживних речовин до ваших органів.
Фізичні вправи також збільшують здатність ваших легенів поглинати кисень, знижують кров’яний тиск, допомагають зменшити жирові відкладення та покращують рівень цукру та холестерину в крові.
Контроль ваги
Ходьба може спалити калорії та допомогти вам підтримувати здорову вагу, що робить її ефективною частиною програми зниження або контролю ваги.
Поліпшення психічного здоров’я
Ходьба може підвищити ваш настрій і зменшити симптоми тривоги та депресії. Це також може допомогти вам впоратися зі стресом і покращити ваше загальне самопочуття.
Збільшення енергії
Ходьба може допомогти підвищити рівень енергії та зменшити втому, полегшуючи виконання щоденних завдань і діяльності.
Дослідники з Університету Джорджії в Афінах виявили, що коли люди йшли сходами з низькою або помірною інтенсивністю протягом 10 хвилин, вони відчували більше енергії, ніж коли вони споживали 50 мг кофеїну, кількість в половині чашки кави або трохи більше, ніж кількість в банку газованої води.
Кращий сон
Ходьба може покращити якість вашого сну, допомагаючи вам відчувати себе більш відпочилим і бадьорим, коли ви прокидаєтеся вранці.
Дослідження показали, що жінки віком від 50 до 75 років, які робили одногодинну ранкову прогулянку, з більшою ймовірністю вилікували безсоння.

Зміцнення м’язів і кісток
Ходьба може допомогти зміцнити м’язи та кістки, зменшуючи ризик падінь і переломів.
Ходьба відіграє важливу роль у фізичному житті літньої людини. Швидка ходьба допомагає запобігти розвитку артриту та зменшує біль при артриті, якщо він діагностований. Рекомендується, щоб люди старше 65 років займалися помірними аеробними вправами від 30 до 60 хвилин принаймні п’ять разів на тиждень, а швидка ходьба відповідає вимогам.
Поліпшення когнітивних функцій
Доведено, що ходьба покращує когнітивні функції та пам’ять, що робить її чудовим способом підтримувати здоров’я та гостроту вашого мозку.
Дослідники давно зрозуміли, що фізичні вправи покращують когнітивні здібності людей, включаючи виконавчу функцію, увагу та пам’ять, а також структуру мозку. Було показано, що фізична активність особливо у літніх людей збільшує розмір гіпокампу, який є частиною мозку, що відповідає за пам’ять, навчання та емоції.
Загалом прогулянки — простий, але ефективний спосіб покращити своє здоров’я та самопочуття. Виробивши звичку регулярно ходити, ви зможете насолоджуватися цими та іншими перевагами.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.