Бібліотека або спортзал? Вчені назвали вправи, які поліпшують роботу мозку
Згідно з новим дослідженням учених з Німеччини, біг сприяє розвитку пам’яті, мислення і швидкості прийняття рішень. Дослідники зробили висновок, що у людей в хорошій фізичній формі мозок працює краще.
Пару місяців тому вчені з Європейського співтовариства кардіологів опублікували дослідження, згідно з яким важка атлетика сприяє зростанню тривалості життя. Нещодавно, вчені з госпіталю Вестфальського університету імені Вільгельма досліджували, які ще фізичні вправи сприяють поліпшенню здоров’я.
Опублікована днями в журналі Nature робота свідчить, що легка атлетика і часті вправи на зразок ходьби і бігу позитивно впливають на роботу мозку.
Вчені проаналізували дані більше 1000 сканів МРТ, які належали добровольцям у віці 30 років. Виявилося, що спортивні люди, які могли проходити якнайдалі за дві хвилини отримали найвищі бали в тестах когнітивних функцій на зразок пам’яті, суджень і швидкості прийняття рішень.
У людей в хорошій фізичній формі також виявили кращу цілісність структури білої речовини. Цей компонент центральної нервової системи у людей і інших хребетних тварин відповідає за швидкість і якість взаємозв'язку мозкових нервів.
«Дослідження підіймає важливе питання. Ми бачимо, що люди в хорошій формі мають краще здоров’я мозку. Тепер ми повинні дізнатися, чи дійсно фізкультура покращує здоров’я мозку. Визначення цього — наш наступний крок. Деякі випробування вказують на це, але якщо ми зможемо довести це за допомогою великої бази даних, це буде дуже важливо», — говорить автор дослідження доктор Джонатан Ріппл.
За його словами, вчені знали, що зв’язок між фізичною формою і роботою мозку простежувався у більш дорослих людей. Але, для вчених стало сюрпризом, що те ж саме відбувається і з 30-річними.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.