Дещо про звички. Американські вчені розвінчали популярний міф, у який ми всі вірили 60 років

21 квітня, 10:33
Формування звички тренуватися відбувається, в середньому, за півроку (Фото:lzf/Depositphotos)

Формування звички тренуватися відбувається, в середньому, за півроку (Фото:lzf/Depositphotos)

Висловлене хірургом Максвеллом Мальцем у 1960 році твердження про те, що на формування звички йде 21 день, виявилося хибним.

Дослідники з Каліфорнійського технологічного інституту, Чиказького та Пенсільванського університетів поставили під сумнів ідею. Вони перевірили її, використовуючи дані більш ніж 30 000 відвідувачів тренажерного залу, які тренувалися близько 12 мільйонів разів за чотирирічний період, та понад 3 000 працівників лікарень, які колективно мили руки 40 мільйонів разів за майже 100 змін.

Відео дня

Використовуючи інструменти машинного навчання для аналізу того, коли поведінка людей ставала передбачуваною і, отже, звичною, дослідники виявили, що деякі звички формуються довше, ніж інші.

Наприклад, входження до ритму тренувань займає в середньому близько шести місяців.

"Всупереч поширеній думці про "чарівну кількість" днів для вироблення звички, ми виявили, що зазвичай потрібні місяці, щоб виробити звичку ходити в спортзал, і тижні, щоб виробити звичку мити руки в лікарні", - пишуть дослідники.

Свої результати вони вважають важливими не лише тому, що дозволяють розвіяти старий міф, а й тому, що вони показують ефективність штучного інтелекту для дослідження поведінки людей.

У майбутньому, переконані дослідники, подібних робіт буде ще більше, оскільки нейромережі розвиваються з кожним днем і допомагають наблизитись до розуміння мотивації вчинків людини та механізму прийняття рішень.

Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. NV не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. NV також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

Показати ще новини
Радіо NV
X