Вчені з’ясували, як фізичні навантаження можуть негативно впливати на роботу мозку
Згідно з новим дослідженням, надмірна кількість фізичних навантажень може негативно відбитися на роботі мозку.
Група вчених з Франції нещодавно опублікувала дослідження, згідно з яким фізичні навантаження можуть по-різному впливати на мозкову активність.
Експерти проаналізували скани МРТ 37 чоловіків-спортсменів старше 35 років, які протягом трьох тижнів виконували свої поточні фізичні навантаження і збільшували кількість вправ на 40%. В кінці експерименту піддослідні також проходили опитування з приводу своєї втоми.
Виявилося, що перевантаження організмів спортивними вправами погано впливає на когнітивний контроль — мозкову здатність, яка дозволяє людині регулювати свою поведінку відповідно до поточних завдань. Ця здатність в тому числі впливає на процес прийняття рішень, планування, поведінкове гальмування та інші функції.
Автори дослідження пояснюють: попри те, що фізичні навантаження заведено вважати корисними для здоров’я, — вони можуть негативно впливати на роботу мозку.
Вчені також пов’язали результати свого дослідження з тим, що деякі спортсмени після сильних фізичних навантажень вирішують приймати допінг. Мовляв, зниження рівня когнітивного контролю, яке викликане сильними навантаженнями на організм, призводить до того, що спортсмени починають діяти імпульсивно, а не раціонально.
«Отже, ця область мозку виявилася слабким місцем мережі мозку, відповідальної за когнітивний контроль. Вам потрібно контролювати автоматичний процес, який змушує вас зупинятися, коли болять м’язи або суглоби», — пояснюють автори роботи.
Правова інформація. Ця стаття містить загальні відомості довідкового характеру і не повинна розглядатися як альтернатива рекомендаціям лікаря. НВ не несе відповідальності за будь-який діагноз, поставлений читачем на основі матеріалів сайту. НВ також не несе відповідальності за зміст інших інтернет-ресурсів, посилання на які присутні в цій статті. Якщо вас турбує стан вашого здоров’я, зверніться до лікаря.

матеріалів розділу Здоров'я
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.