3 березня, 10:50
Набагато краще за ліки. Австралійські вчені з’ясували, що заняття фітнесом лікують депресію
Дослідницька група проаналізувала усі дослідження, опубліковані до 2022 року. До цього числа увійшли 97 метааналізів, що включали 1039 експериментів за участю понад 128 119 осіб.
Порівнюючи ефекти фізичних вправ з ефектами звичайного догляду у всіх групах населення, вони виявили, що фізичні вправи зменшують симптоми депресії, тривоги та стресу в 1,5 разу краще, ніж розмовна терапія чи ліки.
«Ми також виявили, що всі види фізичної активності та вправ корисні по-своєму: аеробні вправи, такі як ходьба, силові тренування, пілатес та йога», — пишуть автори.
Вплив різних видів тренувань на психологічне здоров’я в відрізнявся. Наприклад, йога найбільше допомагала зменшити тривогу, а вправи з обтяженнями були найефективнішими при депресії.
Той факт, що більш тривалі тренування були менш ефективними, ніж короткі, може здатися дивним. Автори припускають, що це пов’язано з тим, що багатогодинну активність просто важче переносити.
Найбільшу користь від спорту отримували вагітні жінки та молоді мами, люди з депресією, ВІЛ та захворюваннями нирок. Проте у здорових людей також спостерігався сприятливий вплив на стан психіки.
Звичайно, результати цього дослідження не означають, що ліки та терапія марні. Вони говорять лише про те, що тренування теж варто розглядати як лікування деяких психологічних станів.
«Фізична активність дуже корисна для полегшення симптомів депресії, тривоги та дистресу у широкого кола дорослих, зокрема людей з діагностованими психічними розладами та людей з хронічними захворюваннями», — підсумовують автори.