Харчування

26 листопада 2022, 07:25

Сім харчових продуктів, які варто ввести до свого раціону напередодні холодів. Особливо цієї зими

Ми вже дійшли того, що настав сезон грипу та холоду, і це все на тлі масових відключень світла тепла та води через ворожі обстріли, і питання, яке хвилює всіх, звучить так: що можна зробити, щоб зміцнити свою імунну систему?

Один із найкращих засобів для початку — це дієта. Дослідження показують, що наш кишковий мікробіом або трильйони мікроорганізмів, що живуть у кишечнику, безпосередньо пов'язані з імунним здоров'ям.

Коли температура знижується, ваш метаболізм уповільнюється, щоб зберегти енергію та зберегти тепло вашого тіла.

Деякі продукти можуть допомогти прискорити метаболізм та підтримувати активність протягом дня, а також сприяють зміцненню імунітету. Згадані тут продукти зігріють ваше тіло і таким чином забезпечать йому комфорт.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

1 Вівсянка

Щоб залишатися енергійним до обіду, вам варто потурбуватися про правильний сніданок, який буде повільно насичувати вас енергією.

Вівсянка - це набагато більше ніж зручний сніданок, він також забезпечує поживні речовини, які необхідні взимку.

Вівсянка багата цинком, важливим елементом для правильної роботи імунної системи та розчинною клітковиною, пов'язаною зі здоров'ям серця.

Вівсянку можна урізноманітнити, додавши теплі спеції, такі як кориця, кардамон та мускатний горіх, без додавання калорій, жиру, цукру чи солі. Крім того, деякі зимові фрукти, такі як фініки та яблука, можуть збільшити користь для здоров'я від цієї їжі.

2 Молочні продукти

Молоко та інші субпродукти, такі як йогурт, сир і т. д., є відмінним вибором для зими, тому що містять багато вітамінів B12 та A, білків та кальцію, які зміцнюють здоров'я людини.

Також молоко вважається одним з найкорисніших джерел кальцію, вітаміну D і калію, має безліч корисних властивостей. Хоча більшість людей вважають за краще пити гаряче молоко, деяким може подобатися і холодне.

Взимку більшість людей схильні застуджуватися. Регулярне вживання теплого молока допоможе уникнути захворювань. Проте корисніше питиме знежирене або напівзнежирене молоко, а не цільне. Крім того, ви можете вживати нежирні прості йогурти, щоб зменшити кількість споживаних калорій.

3 Листова зима

Всі ми знаємо, що для підвищення імунітету потрібно їсти більше цілісних, органічних легко засвоюваних корисних продуктів. Шпинат є хорошим джерелом бета-каротину та вітаміну С – потужних антиоксидантів, які допомагають боротися із хворобами та зміцнюють імунітет, іншим варіантом у цій категорії є селера.

Вітамін С необхідний організму для різних цілей, проте найбільш відомий він тим, що відіграє роль у зміцненні імунної системи. Він підтримує вироблення організмом лейкоцитів, які допомагають боротися з інфекціями та запобігати їх.

Крім того, вітамін С також допомагає лейкоцитам оптимально функціонувати та допомагає захистити їх від пошкодження вільними радикалами. Отже, якщо ви хочете не підхопити щось у розпал сезону грипу – шпинат, навіть заморожений, чудова ідея.

4 Яйця

Не дивлячись на те, що ціни на яйця піднялися швидше, ніж будь-хто міг припустити, їх все одно варто включити в раціон, для того, щоб зміцнити свій імунітет.

Дослідження показують, що адекватне споживання білка є важливим для підтримки імунної відповіді, вони можуть допомогти навіть при боротьбі з коронавірусом, оскільки вони також містять поживні речовини, такі як вітамін D, цинк, селен і вітамін Е, які необхідні організму для правильного функціонування імунної системи.

Потужна перевага білка в яйцях пов'язана з тим фактом, що яйця містять усі дев'ять незамінних амінокислот, у достатній кількості, для підтримки ефективного зростання, відновлення та підтримки м'язів.

По можливості вибирайте яйця від курей, яких годували рослинами. Так ви отримаєте сорти з трохи вищим рівнем омега-3 та вітамінів D та E. Тим не менш, усі сорти є корисними для вашого імунітету.

5 Куркума

Куркума, як ми знаємо, це яскраво жовта спеція, яку отримують від рослини куркуми. Вона дуже популярна в Індії та причиною цього, насамперед через її лікувальні властивості. Ще з давніх-давен він використовувався в Індії для лікування захворювань шкіри, дихальних шляхів, суглобів і травної системи.

Сьогодні ми знаємо, що куркумін має протизапальну, противірусну, антибактеріальну та протигрибкову активність.

Наразі дослідження підтверджують, що куркума також діє як антиоксидант. Ця перевага є чудовою новиною, якщо ви хочете підвищити свій імунітет.

Згідно з американським дослідженням, куркума може модулювати активацію Т-клітин, В-клітин, макрофагів, нейтрофілів, природних клітин-кілерів і дендритних клітин, а також посилювати вироблення антитіл в організмі.

Таким чином, ваша імунна система з більшою ймовірністю допоможе зберегти здоров'я, щоб ви вели активний спосіб життя.

6 Яловичина

Як правило, ми звикли вважати яловичину – продуктом, який нам варто обмежити зі свого раціону, тому виявити її у цьому списку продуктів може бути дуже дивно. Але якщо вибирати продукт для харчування, він вважається найкращим продуктом підтримки імунітету.

Яловичина - це хороше джерело цинку, а воно важливе для розвитку лейкоцитів, які захищають організм.

Дослідження показали, що дефіцит цинку може уповільнити імунну функцію та реакцію людини, тому вживаючи яловичину ви допомагаєте організму виробляти антитіла та боротися з інфекцією.

Отримання достатньої кількості цих поживних речовин може бути складним завданням, а невеликий дефіцит будь-якої з них може призвести до того, що ваша імунна система не зможе працювати зі 100% ефективністю.

Це може підвищити вашу сприйнятливість до хвороб та знизити здатність імунного захисту. Шукайте способи включати нежирні шматки яловичини, такі як філе до трьох разів на тиждень.

7 Батат

Хоча батат не можна вважати традиційним продуктом для боротьби із застудою, він є відмінним джерелом вітаміну А, який відіграє ключову роль у підтримці здоров'я слизових оболонок.

Слизові у вашому носі та у шлунково-кишковому тракті, важливі для протистояння проникнення інфекцій у ваш організм. Це ваша перша лінія оборони. Підтримка здоров'я слизових оболонок є ключем до запобігання інфекціям.

Одна чашка солодкої печеної картоплі забезпечує майже половину ваших щоденних потреб у вітаміні С. Це дивно, чи не так? У тій самій чашці міститься майже 400% добової норми вітаміну А.

Другие новости

Всі новини