Щастя

2 лютого, 21:00

Технології вбивають? Що таке цифровий детокс і як зрозуміти, що він вам потрібний

Можна сказати, що у нас є залежність від технологій: смартфони, планшети, телевізори, фактично більшість людства не уявляє своє життя без смартфона. Але як така поведінка впливає на наше психічне здоров’я?

Попри те, що взаємодія з технологіями дає багато переваг, надмірне залучення до цифрового світу токсичне. Це шкідливо для мозку тому вам потрібна перерва.

З розвитком технологій став популярним і новий тренд — цифрова детоксикація. Ідея цифрової детоксикації полягає в тому, щоб відключитися від онлайн-світу і більше зосередитись в моменті, не відволікаючись.

Цифрове навантаження може мати негативні наслідки для вашого самопочуття, включаючи виснаження екранного часу, безсоння або занепокоєння, і це лише деякі з них.

А ви знаєте, як цифровий детокс насправді впливає на ваш розум? Пропонуємо вам розглянути, що станеться з вашим мозком та тілом, коли ви відмовляєтесь від своїх електронних пристроїв.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

1 Ви покращите свій сон

Всі ми знаємо, що краще прибрати телефони подалі, перед тим як заснути.

За даними Sleep Foundation, у дорослих, які проводять багато часу перед екраном, можуть виникнути проблеми із засинанням або пошкодження сітківки ока через синє світло, що випромінюється електронними пристроями.

Також причина, через яку технології заважають вам заснути, може бути в тому, що вони пригнічують вироблення гормону сну мелатоніну, саме він відповідає за те, що ви відчуваєте втому.

Випромінювання синього світла може зменшити або затримати природне вироблення мелатоніну і, отже, порушити якість сну.

2Зменшує почуття тривоги

Чим раніше підлітки починають використовувати соціальні мережі, тим більше вони впливають на психічне здоров'я.

За даними Національного альянсу з психічних захворювань (NAMI), показники психічного добробут, такі як щастя та самооцінка, знизилися з моменту появи смартфонів, у той час як проблеми з психічним здоров'ям, такі як тривога та депресія, збільшилися.

Головний недолік полягає в тому, що, проводячи час у своїх смартфонах, люди найчастіше дивляться соціальні мережі, що призводить до збільшення стресових факторів, таких як соціальна ізоляція, порівняння, кіберзалякування та зниження продуктивності.

3Взаємодія з реальним світом

Згадайте, коли востаннє ви повністю відмовлялися від смартфона, щоб посидіти зі своїм другом у ресторані чи сходити за покупками до магазину?

Вчені стверджують, що смартфони змінюють структуру соціальних взаємодій. У ході експерименту групу незнайомців помістили до кімнати очікування з телефонами та без них.

Дослідження показало, що ті, хто мав свої телефони, рідше посміхався комусь порівняно з тими, хто не мав гаджетів. Відклавши телефон убік, ви зможете залишатися на зв'язку зі своїм оточенням.

Цифровий детокс може бути можливістю возз'єднатися з навколишнім світом. Відключившись від наших пристроїв, ми можемо знову відкрити для себе радість проводити час з друзями та сім'єю, брати участь у хобі та заходах і просто насолоджуватися красою природи.

4 Ваша постава покращиться

Незалежно від того, чи сидите ви, згорбившись, за столом або згорбившись над телефоном, цифрові пристрої впливають на вашу поставу.

За оцінками Американської асоціації хіропрактики , 80% у працівників у якийсь момент свого життя відчувають біль у спині. А зі збільшенням використання стільникових телефонів люди все частіше сутуляться, дивлячись на свої коліна, що зазвичай створює погану поставу. Таке використання стільникового телефону може призвести до артриту, нервового болю, головного болю та багато іншого.

Якщо ненадовго відмовитися від мобільних пристроїв, і час від часу будете проводити цифрову детоксикацію це може творити дива з вашою поставою, сидіти пряміше, ходити вище, і ви позбавитеся болю, які так часто супроводжують погану поставу.

5 Ваша продуктивність збільшиться

Цифровий детокс допоможе вам підвищити розумову концентрацію та продуктивність. Після початку цифрової детоксикації ви менше відволікатиметеся на цифрові технології. Вам не потрібно буде так часто перевіряти свій телефон або заходити до своїх облікових записів у соціальних мережах.

У дослідженні, опублікованому в Applied Research in Quality of Life, підтверджується, що технології відіграють величезну роль у визначенні того, як ви поєднуєте роботу та особисте життя.

Дослідження також показує, що цифрова залучення впливає на задоволеність роботою, почуття перевтоми та стрес на роботі. Таким чином, цифровий детокс може допомогти вам створити здоровіший баланс роботи і життя без стресу.

6 Ваше харчування  покращиться

Якщо ви їсте або п'єте, коли ваша увага відвернена дуже захоплюючим завданням, ви з меншою ймовірністю зможете відчути, наскільки ви ситі.

Дослідження пов'язує переїдання з переглядом телевізора: коли ви зосереджуєтеся на телевізорі під час їжі, ви забуваєте, скільки ви з'їли і продовжуєте вживати їжу. Це пов'язано з ожирінням і такими захворюваннями як діабет 2.

Смартфони, комп'ютери та планшети належать до того ж принципу щодо кращого харчування. Коли ви розмовляєте телефоном, ви менше помічаєте, що їсте. Ви втрачаєте рахунок жиру та калорій, які споживаєте, і вам стає складно сісти на дієту чи їсти здорову їжу. Тому подумайте про те, щоб прибрати свої гаджети під час їжі.

7Збережете зір

Смартфони, планшети, монітори та телевізори випромінюють синє світло, яке може спричинити цифрову напругу очей. Щоб захистити очі, спробуйте спеціальні покриття для лінз, які зменшують вплив синього світла, борються з цифровим навантаженням на очі і дозволяють вам комфортно працювати, грати і спілкуватися.

За даними Американської академії дитячої та підліткової психіатрії, підлітки проводять у середньому дев'ять годин за пристроями із цифровими екранами.

Згідно зі статтею, опублікованою в журналі Optometry in Practice, це може викликати цифрову напругу очей, що може призвести до сухості, нечіткого зору та головного болю.

Щоб уникнути напруження очей, дотримуйтесь правила 20-20-20. Дотримуючись правила, після 20 хвилин перегляду екрана ви повинні дивитися на об'єкт на відстані 6 метрів протягом 20 секунд, також не забувайте моргати.

Як зробити цифровий детокс?

Цифровий детокс допоможе вам підвищити розумову концентрацію та продуктивність. Після початку цифрової детоксикації ви менше відволікатиметеся і вам не потрібно буде так часто перевіряти свій телефон або заходити у свої облікові записи в соціальних мережах.

Якщо ви помітили, що використовуєте телефон протягом тривалого часу, відволікайтеся від екрана на деякий час. Просто встаньте, походіть, займайтеся домашніми справами або легкими фізичними вправами — це ідеальне рішення для години або двох подалі від телефону.

Це не тільки покращить вашу поставу, але й зменшить ймовірність розвитку таких захворювань, як травми, що повторюються, від перенапруги.

Слід чергувати гаджети з чимось простим, наприклад з читанням книг або журналів, якщо ви коли-небудь помічали, що читання книги приносить більше задоволення, ніж читання з планшета, це не надумані речі. Дослідження, опубліковане в Journal of Research in Reading, показало, що коли ми читаємо з паперу, ми більш ефективні та обізнані, ніж при читанні з екрана.

Найважливіше, що слід пам'ятати, це те, що все, чого ви хочете досягти, має бути реалістичним. Наприклад, якщо ваша робота вимагає, щоб ви були перед комп'ютером весь день, можливо, нерозумно ставити мету, яка не дозволить вам отримати доступ до комп'ютера. Натомість ви можете встановити обмеження часу використання екрана у вільний час.

Другие новости

Всі новини