Харчування

21 листопада 2022, 21:00

Що буде, якщо випивати келих вина щовечора? Шість наслідків, про які ви навіть не підозрюєте

Алкоголь, зокрема вино, може бути частиною здорового життя, якщо ви вмієте тримати себе в руках. Випивати склянку після повернення додому з роботи, поки ви готуєте вечерю може бути частиною рутини.

Якщо ви все-таки наважитеся включити алкоголь до свого раціону, рекомендується вживати його в помірних кількостях. Не забувайте, що вино, крім того, що це заспокійливий, смачний напій, насамперед алкоголь і навіть у малих дозах, воно може викликати звикання.

Іноді можна легше розвинути залежність, ніж ви думаєте, тому якщо вам доводиться питати себе, чи не викликає це у вас залежність, у вас можуть бути проблеми.

Розгляньмо, що станеться з вашим організмом, якщо ви п'єте один келих червоного вина щовечора.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

1 Вплине на якість сну

Є поширена хибна думка, що алкоголь допомагає заснути, але насправді алкоголь є депресантом і може порушити нормальний ритм сну.

Якщо ви вирішите пити вино щодня, пийте його щонайменше за 2 години або довше, перш ніж лягти спати, інакше це може вплинути на якість вашого сну.

Надмірне вживання алкоголю негативно впливає на сон, ніж легке або помірне споживання.

Однак, оскільки вплив алкоголю на людину індивідуальний, навіть невелика кількість алкоголю може у деяких людей погіршити якість сну. Помірна кількість алкоголю ві порції на день для чоловіків або одна порція на день для жінок) знижує якість сну на 24%.

2 Допомагає вашому серцю

За умови споживання алкоголю у помірних кількостях він може мати кардіозахисний ефект.

Дослідники виявили, що червоне вино корисне для здоров'я серця завдяки антиоксидантам, що містяться в ньому, і здатності підвищувати рівень ЛПВЩ ("хорошого" холестерину).

Згідно з клінікою Майо цілком можливо, що з'єднання під назвою ресвератрол, виявлене в шкірці винограду, може бути причиною. Ресвератрол є сполукою з сімейства поліфенолів — це різні типи рясних мікроелементів у нашому раціоні.

На цю мить досліджень щодо них не так багато, тому найкраще, якщо ви вирішите пити вино, робити це в помірних кількостях, як зазначено вище.

3 Ви можете набрати вагу

Вино містить більше калорій, ніж пиво або лікер. Сухе вино зазвичай містить менше калорій, оскільки в ньому менше цукру в порівнянні з іншими солодкими винами. У середньому винний келих може вмістити близько 140-150 мл вина, а порція цієї кількості містить близько 120-130 калорій.

Оскільки вино це ферментований алкогольний напій, приготований з винограду, воно, природно, містить калорії, тому в кінцевому підсумку ви споживаєте калорії в рідкій формі.

Більшості здорових дорослих слід споживати від 200 до 300 калорій за перекус і в ідеалі це повинно включати хороше поєднання корисних жирів, білка і вуглеводів, багатих на клітковину. На жаль, жоден з цих типів поживних речовин не міститься у червоному вині.

4 Знижує ризик діабету

Келих червоного вина на ніч допомагає контролювати та запобігати діабету. Споживання вина під час їжі, особливо вина, може знизити ризик розвитку діабету 2 типу, згідно з дослідженням Американської кардіологічної асоціації.

Дані показали, що споживання алкоголю під час їжі було пов'язане з нижчим ризиком розвитку діабету 2 типу на 14%, порівняно з вживанням алкоголю без перекушування.

За словами дослідників, переваги вживання алкоголю під час їжі з точки зору ризику діабету 2 типу були найбільш виражені серед учасників, які пили вино, на відміну від інших видів алкоголю.

5 Знижує ризик розвитку раку

Регулярне вживання алкоголю може піддати когось вищому ризику розвитку раку. Однак існує безліч причин, пов'язаних із здоров'ям, щоб не відмовлятися від вина. Тепер дослідження в JAMA Network Open показало, що зменшення кількості випитого алкоголю може також знизити ризик деяких видів раку.

Шкірка червоного винограду містить хімічні речовини, які допомагають підвищити рівень тестостерону та знизити рівень естрогену у жінок у пременопаузі та постменопаузі, що може знизити фактори ризику розвитку деяких видів раку.

Також в процесі дослідження виявили, що ризик розвитку раку можна змінити, зменшивши споживання алкоголю.

6 Може перешкодити вашим лікам

Алкоголь взаємодіє із деякими ліками. Залежно від того, що ви приймаєте, і стан вашого здоров'я вживання алкоголю може зробити ліки менш ефективними або призвести до небезпечних наслідків для здоров'я.

Алкоголь може посилювати або послаблювати дію ліків і може призводити до побічних ефектів, таких як шлункова кровотеча, різкі зміни артеріального тиску та судоми.

Наприклад, ви ніколи не повинні пити алкоголь разом із антибіотиками. Це пов'язано з тим, деякі антибіотики перешкоджають розщепленню алкоголю в організмі, що призводить до серйозних побічних ефектів, включаючи нудоту, блювання, почервоніння шкіри, почастішання пульсу, запаморочення, сонливість.

Хоча мінімальна кількість алкоголю, що залишається в організмі, може не призвести до таких страшних наслідків, розумно уникати будь-якої кількості алкоголю, якщо ви приймаєте ліки. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо у вас є додаткові питання щодо вашого режиму прийому ліків.

Другие новости

Всі новини