Харчування

10 листопада 2022, 21:00

Помилки у харчуванні. П’ять «корисних» звичок у їжі, які таємно руйнують ваше здоров’я

Всі ми чули, що нічне перекушування нам шкодить, а емоційне переїдання може додати вам кілька кілограмів. Якщо ви знаєте свого ворога в обличчя, ви можете вжити заходів, щоб побороти його, але що робити, якщо він причаївся десь у вашому повсякденному житті і не подає вигляду?

Більшість із нас просто враховують типи продуктів, які ми споживаємо, коли думаємо про здорове харчування. Ми часто не беремо до уваги той факт, що формування здорових харчових звичок є ключовим компонентом правильного харчування.

Можливо, вам доведеться змінити деякі повсякденні звички, щоб споживати більше продуктів, багатих на поживні речовини.

Замість того, щоб турбуватися про кожен прийом їжі, виробіть здорові звички харчування, і вам буде простіше правильно харчуватися і отримувати задоволення від їжі.

З'ясуймо, які саме харчові звички можуть призвести до розладу харчової поведінки.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

1 Пильний підрахунок калорій

Підрахунок калорій потрібен нам всім для відомої схеми схуднення - спалювати більше, ніж ми споживаємо. Але сам процес рахунку викликає суперечки, оскільки це може бути однією з ознак розладу харчової поведінки. Деякі люди можуть відстежувати свою їжу за допомогою підрахунку калорій з мінімальними негативними побічними ефектами, проте іноді це може спричинити занепокоєння, що шкодить організму.

Підрахунок калорій може бути неймовірно складним без професійної підтримки чи рекомендацій щодо того, що означають ці цифри. 

Підрахунок калорій у продуктах, які містять дуже мало калорій, таких як гірчиця, спеції або гострий соус, може вказувати на наявність РПП.

2 Відмова про цілих груп продуктів

Поширена нова тенденція у нездоровому харчуванні, називається орторексія, вона пов'язана зі значними дієтичними обмеженнями та відмовою від цілих груп продуктів.

Як правило, люди з подібними навичками не вживають їжу, оброблену пестицидами, гербіцидами або штучними речовинами, і їх дуже турбують методи та матеріали, які використовуються для приготування їжі.

Хоча вчені ще мають офіційно назвати цей тип харчової поведінки розладом, вони стурбовані тим, що орторексія все більше впливає на звички здорового харчування, особливо серед підлітків і молодих людей.

3 Ви маєте намір пропускати їжу

Звичайно, час від часу можна пропускати їжу, але якщо ви робите це постійно, це може негативно позначитися на вашому здоров'ї і призвести до дефіциту поживних речовин.

Якщо ви пропустите їжу і не з'їсте достатню кількість калорій протягом дня, у вас буквально запаморочиться голова. Ви можете відчувати запаморочення, занепад сил і навіть знепритомніти. Це все через падіння рівня глюкози у крові.

Крім того, коли люди пропускають їжу, вони схильні переїдати під час наступного їди.

Візьміть за звичку планувати харчування, але починайте з малого. Вам не потрібно готувати їжу протягом усього тижня відразу. Натомість приготуйте поживний сніданок напередодні ввечері, щоб наступного ранку у вас було що з'їсти.

4 Боїтеся вуглеводів як вогню

Деякі прихильники низьковуглеводної дієти вважають, що вуглеводи однозначно сприяють набору ваги.

Нещодавнє дослідження показало, що хоча рівень інсуліну знизився на дуже низьковуглеводній дієті, учасники втратили таку кількість жиру в організмі, як і при дотриманні високовуглеводної дієти.

Крім того, вуглеводи з цілісних продуктів, включаючи фрукти, овочі, бобові та цілісні зерна, містять цілу низку вітамінів, мінералів, фітохімічних речовин, антиоксидантів та харчових волокон, які забезпечують нас необхідними поживними речовинами для гарного самопочуття.

5 Надто щільний сніданок

В ідеалі ви можете з'їсти сніданок із високим вмістом білка, клітковини, корисних жирів, без перероблених продуктів із високим вмістом цукру та солі.

Дослідження показують, якщо ви їсте сніданок або пропускаєте його, це не впливає на кількість спалених калорій. Найкраще направити свою енергію на нарощування м'язової маси, щоб спалювати більше калорій.

Вживання сніданку, що складається виключно з перероблених продуктів швидкого приготування, наприклад, заморожених бутербродів або солодких пластівців, швидше за все, підніме рівень цукру в крові та викличе жахливий збій до обіду.

Потім ви, ймовірно, потягнетеся до продуктів, які допоможуть вам почуватися бадьорішим і задоволенішим, що може призвести до неперевірених порцій або неправильного харчування пізніше того ж дня.

Збалансований сніданок може допомогти вам залишатися енергійним, продуктивним та ситим протягом усього ранку, регулюючи гормони голоду у довгостроковій перспективі. Зрештою, збалансований сніданок може сприяти розвитку інших продуктивних ранкових навичок, таких як пити воду або знайти час для ранкових вправ.

Другие новости

Всі новини