Медицина

30 листопада 2022, 21:48

Ожиріння призводить до змін у структурі мозку у дітей — американські вчені

Дослідники з Єльської школи медицини з’ясували, що у дітей із надмірною масою тіла частіше за інших спостерігається деградація білої речовини та стоншення кори головного мозку.

Це дослідження стало першим у своєму роді за масштабом, у ньому використовувалися дані 11878 дітей віком від 9 до 10 років. Завданням вчених було зіставити дані про зміни у структурі мозку та показники ваги дітей.

Серед дев'ятирічних учасників 21% мав ожиріння різного ступеня, серед десятирічних — 17%.

Загальний рівень дитячого ожиріння США становив близько 18%.

Автори дослідження проаналізували стан головного мозку дітей та констатували порушення у тих із них, хто страждав на ожиріння. Зокрема, йшлося про дистрофію кори головного мозку та зменшення кількості білої речовини.

Поки що невідомо, чи залишаться ці зміни у майбутньому, а також чи вплине на них втрата ваги.

«Не існує відомих ефективних ліків від втрати білої речовини. Тим не менш, мозок дитини не повністю розвинений у підлітковому віці, що дозволяє припустити, що зміна способу життя, така як збільшення фізичної активності та зниження ІМТ, можуть допомогти створити більш сприятливе середовище для зміцнення здоров'я мозку, пояснила Healthline Емілі Тауер, дитячий фізіотерапевт. — Фізичні вправи пов'язані з профілактикою захворювань, зменшенням зниження когнітивних функцій, контролем ваги та психологічними перевагами».

Також дослідники зазначають, що існує аналогічний встановлений зв'язок між ожирінням та погіршенням здоров'я мозку серед дорослих.

Другие новости

Всі новини